Haberler

Rekor oy olan Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

Güncelleme:

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda mevcut başkan Dursun Özbek, kullanılan 4 bin 415 oyun 3343'ünü alarak yeniden başkan seçildi. Özbek, bu oy sayısıyla Ünal Aysal'a ait en fazla oyla seçilen başkan rekorunu eline geçirdi. Genel Kurul'da Özbek'in rakibi olan Süheyl Batum ise 955 oy aldı.

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda mevcut başkan Dursun Özbek, rekor oyla yeniden başkan seçildi. Galatasaray Lisesi'nde 4 bin 415 oyun kullanıldığı kongrede, oyların 3343'ünü alan başkan Özbek, seçimden zaferle ayrıldı. Genel Kurul'da Dursun Özbek'in rakibi olan Süheyl Batum ise 955 oy aldı.

Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

EN ÇOK OY ALAN BAŞKAN OLDU

Başkan Özbek, bu sonuçla Ünal Aysal'a ait en fazla oyla seçilen başkan rekorunu eline geçirdi. 2011 yılındaki olağanüstü seçimli genel kurulda toplam 2998 oy alan Ünal Aysal, seçimi Turgay Kıran ve Mehmet Helvacı'ya karşı rekor bir oyla kazanarak kulübün 34. başkanı olmuştu. Genel Kurul'da Dursun Özbek'in rakibi olan Süheyl Batum ise 955 oy aldı.

Rekor oy olan Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

BATUM: KAZANAN GALATASARAY OLDU

Süheyl Batum, seçimin demokrasi şöleni halinde geçtiğini belirterek kazananın Galatasaray Kulübü olduğunu söyledi. Dursun Özbek'in seçimi kazanmasının kesinleşmesiyle kürsüye gelen Batum, "Her zaman olduğu gibi demokratik, şölen havası içinde, hiçbir başka kurumun bu kadarını başaramayacağı bir seçim yaptık. Bu seçimlerin kazananı her zamanki gibi Galatasaray oldu. Başta bu seçimin bu kadar demokratik bir şölen havası içinde geçmesini sağlayan divan heyetine, eski yönetime yürekten teşekkür ediyorum. Bu seçim, yarınki zaferimize bir ön olacaktır. Hep beraber 24. şampiyonluğumuzu yaşayacağız. Bu şölen havasında demokrasiyi uygulayan bir kulüpten bütün camialar korksun. Biz Galatasarayız. Kimseye benzemeyiz." ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

ÖZBEK'TEN İLK AÇIKLAMA

Dursun Özbek oy sayımının bitmesinin ardından kürsüde konuştu. Özbek, "Asıl kutlamalarımız yarın olacak. Yarın şampiyon olacağız. İnşallah yarın 24. şampiyonluğumuzu kazanacağız. Sizlerin desteğiyle Galatasaray, hepimizin gurur duyduğu yerlere gelecek. Galatasaray'ın ihtiyacı olan birlik ve beraberlik, sevgi iklimidir. Bunu hiç aklımızdan çıkarmayalım. Galatasaray'ı gelecek yüzyıllara taşımanın yolu budur. Ne yaparsak yapalım ama sevgiyle yapalım. Yaşasın Galatasaray!" dedi.

Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

GALATASARAY'IN YENİ YÖNETİMİ

Galatasaray'ın Dursun Özbek başkanlığındaki yeni yönetiminde şu isimler yer alıyor;

Asıl: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan

Yedek: Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Tanur Lara Yılmaz, Ece Bora.

Rekor oy olan Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

OY VERME İŞLEMİ 15.00'TE BİTTİ

Galatasaray Kulübü'nde başkanlık yarışı mevcut başkan Dursun Özbek ile anayasa profesörü ve siyasetçi Süheyl Batum arasında geçti. 104. yönetimin belirlendiği olağan seçimli genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başladı. Genel kurulda kongre üyelerinin oylarını kullanabilmeleri için 20 sandık kuruldu. Galatasaray'da oy verme işlemi saat 10.40'ta başladı. Sarı-kırmızılılarda üyeler saat 15.00'e kadar oylarını kullandı.

Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

4 BİN 143 ÜYE OY KULLANDI

Dursun Özbek ile Süheyl Batum arasında geçen başkanlık seçiminde daha sonra oy sayma işlemine geçildi. Galatasaray Olağan Seçimli Genel Kurul'da 4 bin 143 oy kullanıldı. Seçime katılan üyelerin sayısı ise 4 bin 415 bin olarak açıklandı. Oy pusulalarında Özbek'i kırımızı, Batum'u ise sarı renk temsil etti.

Dursun Özbek, yeniden Galatasaray Başkanı seçildi

SANDIK SONUÇLARI

Galatasaray başkanlık seçiminde sandık sonuçları şu şekilde;

1. Sandık

Dursun Özbek 157-36 Süheyl Batum

2. Sandık

Dursun Özbek 173-32 Süheyl Batum

3. Sandık

Dursun Özbek 162-70 Süheyl Batum

4. Sandık

Dursun Özbek 162-61 Süheyl Batum

5. Sandık

Dursun Özbek 147-61 Süheyl Batum

6. Sandık

Dursun Özbek 151-63 Süheyl Batum

7. Sandık

Dursun Özbek 164-45 Süheyl Batum

8. Sandık

Dursun Özbek 166-42 Süheyl Batum

9. Sandık

Dursun Özbek 167-42 Süheyl Batum

10. Sandık

Dursun Özbek 146-47 Süheyl Batum

11. Sandık

Dursun Özbek 158-53 Süheyl Batum

12. Sandık

Dursun Özbek 124-35 Süheyl Batum

13. Sandık

Dursun Özbek 141-36 Süheyl Batum

14. Sandık

Dursun Özbek 155-49 Süheyl Batum

15. Sandık

Dursun Özbek 174-44 Süheyl Batum

16. Sandık

Dursun Özbek 208-47 Süheyl Batum

17. Sandık

Dursun Özbek 197-48 Süheyl Batum

18. Sandık

Dursun Özbek 191-44 Süheyl Batum

19. Sandık

Dursun Özbek 241-47 Süheyl Batum

20. Sandık

Dursun Özbek 119-52 Süheyl Batum

TOPLAM OY: Dursun Özbek 3343-955 Süheyl Batum

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Spor

Dursun Özbek Galatasaray Ünal Aysal Spor Güncel Haberler

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Putin, ateşkes için Ukrayna'ya 2 şart sundu: Şartlar çok basit, hemen talimat vereceğim

Putin, ateşkes için Ukrayna'ya 2 şart sundu: Şartlar çok basit, hemen talimat vereceğim

Bomba iddia! Abdullah Gül, Erdoğan'ı bizzat arayıp 'başkanlık' planını anlatmış

Bomba iddia! Abdullah Gül, Erdoğan'ı bizzat arayıp "başkanlık" planını anlatmış

Bakmadan Geçme

Osmangazi köprüsü bayramda ücretsiz mi? Osmangazi köprüsü bayramda bedava mı, paralı mı? Çanakkale Köprüsü Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi? Çanakkale Köprüsü bayramda bedava mı? Marmaray bayramda kaça kadar açık? Kurban Bayram'ında İETT saatleri nasıl olacak? Kurban Bayramı seferlerine zam var mı? Kurban Bayramı uçak ve otobüs seferleri arttırıldı mı, zam yapıldı mı? FLÖRTE BAYRAM MESAJI! #9829 Flörte nasıl bayram mesajı atılır? #128242 Flörte mesaj atarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi 2024? Kurban Bayramı'nda Metro, Marmaray, Vapur, Metrobüs bedava mı? BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR? Bayram namazı kaç rekat, bayram namazında kaç tekbir alınır? KURBAN BAYRAMI HEDİYE ÖNERİLERİ 2024: Kurban Bayramında ne hediye alınır? Bayram'da nöbetçi eczaneler hangileri? Kurban Bayram'ında hangi eczaneler açık olacak? KURBAN ETİ NASIL DAĞITILIR? Kurban Bayramı'nda etler kimlere verilmeli? Trendyol Go bayramda çalışıyor mu? Trendyol Go Kurban Bayramı'nda açık mı, sipariş veriliyor mu? Mutfak Bahane Seda kimdir? Mutfak Bahane Seda kaç yaşında, nereli? Seyithan İzsiz neden istifa etti? İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz neden istifa etti, ne oldu? Kurban Bayramı namazı hangi gün? Kurban Bayramı namazı ne zaman, bayramın kaçıncı günü, saat kaçta kılınacak? SON DAKİKA: Muğla'da yangın mı çıktı? Muğla'daki orman yangını söndürüldü mü?
Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti, partneri Nur Viral canlı yayında hüngür hüngür ağladı

Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti, partneri Nur Viral canlı yayında hüngür hüngür ağladı

500

Yorumlar (21)

Kazim Akgün:

Adam gibi Adam Dursun başkan

93
65
yanıtYanıtla
Alparslan Karakuş:

2 kelimeyi bir araya getiremeyen adamı başkan yaptınız.Yanak okşatan.Galatasaraya hiç yakışıyor mu?Yazık....

63
92
yanıtYanıtla
ERKAN ÜNAL:

Dursun Özbeğin yaptıkları görmezden gelinemez,konuşmada etkili değil fakat icraat anlamında 2 sene içinde Galatasaraya kazandirdiklari hayli fazla,gayette seviyeli konuşuyor ne varmış başkanda gidip stat basmaya kalkmıyor,ağır taş adam Galatasaraya yakışır bir başkan,biz seviyeli bir kulübüz,diktatörlükle yönetilmeyiz

yanıt83
yanıt28
pusatalfa:

Alparslan karakuş sende kuş gillerdensin sen pençe yiye yiye feleğin şaşmış. Yanak okşatmak salıngaçta sallamak tan iyidir, anladın sen onu.

yanıt2
yanıt1
Emre Ülger:

Kimi konuşur kimi yapar en büyük GS

yanıt44
yanıt21
ERKAN ÜNAL:

Yenilen yeneni tebrik eder,Galatasaray kulübünde başarısız olan seçilemez,bu kaçıncı başkan aslolan Galatasaraydır,bazı klupler gibi diktatör insanlar tarafından yönetilmez

52
20
yanıtYanıtla
Murat Yıldırım:

Gs lisesi degilsen az çok fransızca bilmiyorsan Gs yi yönetemezsin geleneğini mi demokratik buluyorsun :) İstisnalar kaideyi bozmaz .

yanıt8
yanıt9
MUSTAFA Özgenç:

devam iyi dursun başkan yarım şampiyon Galatasaray

40
23
yanıtYanıtla
Kaanije Kalesi:

İNŞAALLAH Üstadım

yanıt0
yanıt0
Okan Aslan:

Başarılar başkan meyve veren ağaç taşlanır.Kıskanan kanatlılara aldırmayın Gelecek senede bu zamanlar şampiyon olup 5.yıldızı takacaz Allah'ın izni ile..Bu takıma yakışmayan bir kaç oyuncuyu gönderip bir kaç da transfer yaptık mı olur bu iş

32
14
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title