Haberler

Çocuklarına sporcu ve sanatçı isimleri veriyor! Kuaresma Azad ile Anne Marie'den sonra yeni bebeğinin adını da Vargas koydu

Güncelleme:

Diyarbakır'da yaşayan futsal sporcusu Veysi Çevik, 22 Nisan'da doğan kızına Fenerbahçeli milli voleybolcu Melissa Teresa Vargas'ın ismini verdi. Çevik daha önce doğan çocuklarına da Kuaresma Azad ve Anne Marie Raperin isimlerini vermişti. Çevik, çocuklarına sevdiği sporcuların ve sanatçıların isimlerini vererek, onların da profesyonel olmalarını umuyor.

Diyarbakır'da yaşayan Veysi Çevik çocuklarına verdiği isimlerle dikkat çekiyor. Daha önce oğluna Kuaresma Azad kızına ise Anne Maria Raperin ismini veren Çevik, 22 Nisan'da yeni doğan kızına milli voleybolcu Melissa Vargas'tan esinlenerek Teresa Vargas Nuda ismini verdi.

Çocuklarına sporcu ve sanatçı isimleri veriyor; Kuaresma Azad ile Anne Marie'den sonra yeni bebeğin adı da Vargas

"BEN PROFESYONEL OLAMADIM İNŞALLAH ONLAR OLUR"

Çocuklarına sevdiği sporcuların ve sanatçıların ismini veren Veysi Çevik, 2017'de dünyaya gelen oğluna Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ricardo Quaresma'ya olan hayranlığından dolayı Kuaresma Azad ismini verdi. 2020'de dünyaya gelen kızına ise İngiliz şarkıcı Anne Marie'ye hayranlığından dolayı Anne Marie Raperin ismini verdi.

Amatör olarak futsal oynayan ama çocukken elektrik çarpması sonucu göz kaybı yaşayan Çevik, "Ben Quaresma'ya aşık bir insanım, öyle büyüdüm. Sonra yavaş yavaş sporun her türlü dalına aşık oldum. İlk çocuğuma onun adını verdim. Sonra doğan kızımın adını, sanatçıyı çok sevdiğim için Anne Marie Raperin koyduk Voleybolcu Vargas'ı sevmeyen bir insanı tanımam. Başarısından dolayı da ismini yeni doğan kızıma koyduk. Ben profesyonel olamadım, inşallah onlar olur" dedi.

Çocuklarına sporcu ve sanatçı isimleri veriyor; Kuaresma Azad ile Anne Marie'den sonra yeni bebeğin adı da Vargas

KENDİ İSMİNİ GHEZZAL, EŞİNİN İSMİNİ TALİSCA YAPMAK İSTEDİ

Çevik, 2022'de de Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün, "Vatandaşların, genel ahlaka uygun olmayan, gülünç olarak değerlendirilen, yazım ve imla hatası olan ad ve soyadı değişikliği başvuruları, e-Devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine yapabilecek" duyurusunun ardından kendi ismini Beşiktaşlı futbolcu Rachid Ghezzal, eşinin de ismini bir dönem Beşiktaş'ta oynayan Anderson Talisca olarak değiştirmek için başvurdu. Ancak başvurusu kabul edilmedi. Veysi Çevik, 22 Nisan'da doğan kızına yine hayranı olduğu Fenerbahçeli milli voleybolcu Melissa Teresa Vargas'ın ismini verdi. Kızının ismi nüfus kayıtlarına Teresa Vargas Nuda olarak geçti.

Çocuklarına sporcu ve sanatçı isimleri veriyor; Kuaresma Azad ile Anne Marie'den sonra yeni bebeğin adı da Vargas

"İSTEDİM Kİ ÇOCUKLARIM, İSİMLERİ GİBİ PROFESYONEL OLSUN"

Gözündeki engeli nedeniyle profesyonel futbolcu olma hayalinin yarıda kaldığını belirten Çevik, " Ben de top oynadığım için, mecbur gördüklerimizi seviyoruz. Sonra doğan kızımın adını, sanatçıyı çok sevdiğim için Anne Marie Raperin koyduk. O da başarılı bir sanatçıdır, onu da çok seviyoruz. Daha sonra kendi ismimi Rachid Ghezzal, eşimin adını da Talisca yapmak için başvurdum ama olmadı, kabul edilmedi. Çocukluk hayalimde büyük, profesyonel bir futbolcu olmak vardı. Sporla çok içli dışlıydık. Ondan sonra 14 yaşında elektrik akımına kapıldığım için bir gözümü kaybettim. Zaten şu anda görme engelliler liginde oynuyorum. Çankaya'da sporcuydum, oradan ayrıldım. Yeni takımlarla anlaşacağım. Çocukların ismini neden Kuaresma, Anne Marie gibi sporcu ve sanatçı isimleri koyuyorsun diye soruyorlar. Ben profesyonel, büyük bir sporcu olamadım. İstedim ki bari çocuklarım, isimleri gibi profesyonel olsunlar" diye konuştu.

Çocuklarına sporcu ve sanatçı isimleri veriyor; Kuaresma Azad ile Anne Marie'den sonra yeni bebeğin adı da Vargas

"BİR ERKEK ÇOCUĞUM DAHA OLURSA ADINI TALİSCA YA DA MUSLERA KOYACAĞIM"

Voleybolcu Melissa Teresa Vargas'ı çok sevdiğini ve hayat mücadelesini takdir ettiğini belirten Çevik, "Sporda sadece futbol değil, bugün voleybolda Melissa Vargas'ı sevmeyen bir insanı tanımam. Herkes onu sever, başarılıdır, onun verdiği hayat mücadelesi, sakatlıklardan sonraki başarısı. Onun gibi bir sporcu zor bulunur. O yüzden onu çok seviyorum. Adını, başarısından dolayı da yeni doğan kızıma verdim. Çocuklarıma Kuaresma, Anne Marie diye seslendiklerinde çok hoşuma gidiyor. Sokakta çocuklarımı çağırırken Kuaresma, Anne Marie diye sesleniyorlar. Mahalledeki çocuklar da seviyor bu isimleri. Kızımın, Vargas gibi başarılı bir voleybolcu olmasını çok isterim. Kuaresma'dan sonra bir oğlum olursa, tabii önceliğim Talisca ama Muslera koymayı çok isterim. 11 çocuk yapmayı düşünüyorum. Ben çocuk çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Melissa Vargas Diyarbakır Anne Marie Voleybol Futbol Çocuk Futbol Yaşam Spor Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Bakmadan Geçme

AHU TUĞBA SAĞLIK DURUMU! Ahu Tuğba kaza mı geçirdi, durumu nasıl? ARDA GÜLER HANGİ TAKIMA TRANSFER OLACAK? Arda Güler Real Madrid'den ayrılıyor mu? Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Taksi parasını ödemeyen kadından ağızlara açık bırakan sözler: Ben rezillik duygusunu hissetmem

Taksi parasını ödemeyen kadından ağızlara açık bırakan sözler: Ben rezillik duygusunu hissetmem

500

Yorumlar (8)

Serkan Aygun:

Tahtası eksik insan her şeyi yapabilir

167
3
yanıtYanıtla
AYHAN BAYRAK:

Kimi seversen onunla haşr olacaksın

78
4
yanıtYanıtla
Murat Ülger:

Mal

61
5
yanıtYanıtla
Cem Demirkaya:

Harbiden takım kuruyor adam ;-) başarılar

27
22
yanıtYanıtla
Zeki Anti:

Etrafta boşlar çoğaldı iyice...

28
0
yanıtYanıtla
İsmail ÜNAL:

Bu tür garabete nasıl izin veriyorlar…

5
0
yanıtYanıtla
Ergün Erkuş:

BİR SÜRE SONRA BUNLAR YOTUBE DAN TİKTOK TAN VİDEO ÇEKİP PAZARLAR.AMA UNUTMAYALIM O İSİMLERİ TAŞİYACAK OLAN OÇOCUKLAR VEBALİ ANNE VE BABADADIR...

4
0
yanıtYanıtla
Tandogan Dogan:

memleket hep usutuk dolu

4
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title