Haberler

Sosyal Medyanın Gücü Adına

Güncelleme:

Sanal alemde el yordamıyla yön bulmaya çalışan ünlüler artık rahat.

Uzun yıllar görev yaptığı televizyon dünyasında başarılı işlere imza atan Sinema Yazarları Derneği üyesi Fırat Sayıcı, sosyal medya ajansı kurarak ünlülere danışmanlık yapmaya başladı. Sayıcı, ünlülere sosyal medyada itibar yönetiminin püf noktalarını gösterecek.

Sinema dünyasında, kısa film festivalleri, film eleştirileri ve sinema programlarıyla sağlam bir yer edinen Fırat Sayıcı, kendine yeni bir yol çizerek sosyal medya ve halkla ilişkiler alanında faaliyet gösteren bir şirket kurdu. Sayıcı, Mad Informatics adlı şirketiyle ünlülere sanal alemde "itibar yönetimi"nin püf noktalarını gösterecek.

Üniversite yıllarında merak saldığı sinema sektörünü kendine kariyer olarak seçen, çeşitli kısa film festivalleri ve workshop'ları düzenleyen Fırat Sayıcı, televizyon kariyerine TRT'de başladı. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyesi olan Sayıcı, son olarak Kanal D'de yayınlanan, Ömür Gedik'in sunduğu "Cinemania" programının yapımcılığını ve editörlüğünü yürütüyordu. Medya sektöründeki 15 yıllık deneyimini dijital medya alanına taşımak amacıyla Mad Informatics'i kurduğunu belirten Fırat Sayıcı, şunları söyledi: "Geleneksel medya, hızla dijital medyaya doğru evriliyor. Bu değişim özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde net olarak görülebiliyor. Türkiye'de geç de olsa bu değişim yaşanacak. Değişime ayak uyduranlar daha da güçlenecek. Buna paralel olarak sosyal medyanın önemi hızla artacak."

Sayıcı, başta sinema filmleri, diziler, tiyatro grupları, müzisyenler, sanatçılar, ünlüler ve sanat galerileri olmak üzere eğitim, inşaat, finans, gıda, turizm ve sağlık kurumları ile holdinglere de sosyal medya danışmanlığı yapacaklarını belirtti. Dijital çağın geldiği yer itibariyle önümüzdeki süreçte reklam verenlerin sosyal medya ölçümlerine göre mecra belirleyeceğine yönelik düşüncelerini dile getiren Sayıcı, "Bu durum hem holdingleri hem de kültür sanat camiasını yakından ilgilendiriyor. Biz tam da bu noktada hissedilen büyük bir boşluğu doldurmak için yola çıktık" diyor.

Günümüzde oyuncuların sadece gerçek hayatta değil sanal dünyada da itibar yönetimine dikkat etmesi gerektiğini dile getiren Sayıcı, "Yanlış atılan adımlar oyuncuları sevenleriyle karşı karşıya getirebiliyor. Bu nedenle sosyal medya hesaplarının kullanımı çok önemli. Şöhret olmuş kişilere ün yönetimi konusunda da danışmanlık yapacağız" diye konuşuyor.

Mad Informatics olarak imza attıkları ilk etkinlikte Sayıcı, sinema ve televizyon dünyasının ünlü isimlerini "sosyal medya" konuşmak üzere bir araya getirdi. İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen Sosyal Medya Festivali'nde Fırat Sayıcı'nın moderatörlüğünde gerçekleşen panele oyuncu Şükrü Özyıldız, yönetmen Murat Şeker, sinema yazarı/gazeteci Ömür Gedik ve oyuncu Tuba Ünsal katıldı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Ömür Gedik Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title