Sivas'taki Çığ Olayı

Sivas'taki Çığ Olayı

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Çığ Altından Sağ Olarak Kurtarılan Anne ile Kızı, Tedavi Gördükleri Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde Ziyaret Etti.

Sivas'taki Çığ Olayı

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, çığ altından sağ olarak kurtarılan anne ile kızı, tedavi gördükleri Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında bir açıklama yapan Vali Veysel Dalmaz, tüm umutların tükendiği sırada çığ altından anne Elif (55) ve kızı Hadiye Ün'ün (26) sağ olarak çıkarılmasının sevindirici olduğunu, zor ve meşakkatli bir şekilde sağlıklı olarak anne ile kızının hastaneye yetiştirildiğini belirtti ve kurtarma çalışmalarına katılan herkese teşekkür etti. Öte yandan, acil servis doktorlarından Ethem Arısoy, anne ile kızın sağlık durumlarının iyi olduğunu ve tedavilerinin sürdüğünü kaydetti.

Hastaların refakatçi akrabaları Mustafa Doğan, çığ sırasında Hediye Ün'ün kanepede yattığını, devrilince kanepe arasındaki havayı soluyarak hayatta kaldığını söyledi.

(İG-OK-Y)

Kaynak: İHA