ŞİVAN PERVER HABERLERİ

Şivan Perver haber, Şivan Perver son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şivan Perver - 09.02.2016
MHP TBMM Grup Toplantısı
Davutoğlu'nun "Anadolu kültürü" dediğini, Türk kültürünü yok saydığını ileri süren Bahçeli, şunları kaydetti: "Parçalayıcı ulus anlayışı yerine birleştirici millet anlayışını getireceklermiş. Sayın Davutoğlu senin dilin ne söylüyor? Varmak istediğin yer neresidir? Hiç mi sosyoloji okumadın? Tarih okurken ne yapıyordun, o zaman da Şivan Perver mi dinliyordun? Davutoğlu insan odaklı devlet anlayışını yerleştireceğiz diyor.
Şivan Perver - 09.02.2016
Bahçeli: Erdoğan, 'O Zat Dürüst Değil' Sözüyle Telaşının Kurbanı Olmuştur
“TARİH OKURKEN NE YAPIYORDUN, O ZAMAN DA ŞİVAN PERVER Mİ DİNLİYORDUN?” Başbakan Davutoğlu’nun, ‘Bakanlar Kuruluna baktığımda, ben bir Türkmen aşireti çocuğuyum. Sol tarafımda bir Mezopotamya çocuğu, bir Kürt çocuğu oturur, Mehmet Şimşek Başbakan Yardımcımız. Sağ tarafımda Karadeniz'den bir başka vatan evladı, Numan Kurtulmuş. Ama en uç noktada Batı Trakya'dan, Rumeli'den gelen bir Rumeli çocuğu, Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanımız.”sözlerini değerlendiren Bahçeli, "Evet, bu esef verici talihsiz sözlerin sahibi Türklüğü etnik seviyeye indiren, bakanlarına etnik mercekle bakan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’dır. Davutoğlu Anadolu kültürü diyor, Türk kültürünü yok sayıyor. Davutoğlu aynen bebek katilinin jargonuyla Mezopotamya halkları, Anadolu halkları diyor; Türk milletini inkar ediyor. Davutoğlu Haçlılardan, Moğollardan, emperyalizmden dert yanıyor; ama bunlara da taş çıkartıyor. Parçalayıcı ulus anlayışı yerine birleştirici millet anlayışını getireceklermiş. Sayın Davutoğlu senin dilin ne söylüyor? Varmak istediğin yer neresidir? Hiç mi sosyoloji okumadın? Tarih okurken ne yapıyordun, o zaman da Şivan Perver mi dinliyordun?” dedi.
Şivan Perver - 09.02.2016
Bahçeli : Mardin'deki 10 Maddeyle, Dolmabahçe'deki 10 Maddenin Hizmet Ettiği Gaye Bir ve Aynıdır
"DAVUTOĞLU MARDİN'DE PKK'YI AÇIKÇA MASAYA DAVET ETMİŞTİR" Bahçeli, "Davutoğlu Anadolu kültürü diyor, Türk kültürünü yok sayıyor. Davutoğlu aynen bebek katilinin jargonuyla Mezopotamya halkları, Anadolu halkları diyor; Türk milletini inkar ediyor. Davutoğlu Haçlılardan, Moğollardan, emperyalizmden dert yanıyor; ama bunlara da taş çıkartıyor. Parçalayıcı ulus anlayışı yerine birleştirici millet anlayışını getireceklermiş. Sayın Davutoğlu senin dilin ne söylüyor? Varmak istediğin yer neresidir? Hiç mi sosyoloji okumadın? Tarih okurken ne yapıyordun, o zaman da Şivan Perver mi dinliyordun? Davutoğlu insan odaklı devlet anlayışını yerleştireceğiz diyor.
Şivan Perver - 05.02.2016
Kardeşlik Buluşmaları Mardin Konferansı
Yasakları kaldırdıklarını belirten Davutoğlu, kendisinin gençlik yaşlarında arkadaşlarıyla birlikte Şivan Perver'i dinlediği için sorguya çekildiğini anlattı.
Şivan Perver - 04.01.2016
Haftanın Tarihine Bakış
Gazetecilerin haklarını "fikir işçisi" kapsamında düzenleyen 212 sayılı yasa, 10 Ocak 1961'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Şivan Perver - 17.11.2015
Siirt'te PKK Tarafından Katledilen 11 Kişi Unutulmadı
Şehitoğlu, annesinin çok iyi bir insan olduğunu vurgulayarak, onun bir Kürt olduğunu ve Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden PKK mensuplarınca öldürüldüğünü söyledi. Şehitoğlu, şunları kaydetti: "PKK hiçbir zaman Kürtlerin temsilcisi olmamıştır, olmayacaktır da. PKK Kürt olsa idi Kürt annesini öldürmezdi. İnsan annesini öldürür mü? Kürt bir kişi bir Kürt evini ateşe verip, anne ve babasını öldürür mü? Yani ben Kürt olarak Kürtleri yerinden yurdundan etmem sözkonusu olabilir mi? Bunlar Kürt değil, Kürt düşmanıdırlar. Ama bu PKK bitecek." Şehitoğlu, 3-4 torunu PKK'ya katılan Yusuf Aslan'ın da baskında katledildiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: "Şehit aileleri üzülmesinler, biz bu vatanı kolay kazanmadık. Tüm şehit ailelerine selam olsun. Bu vatanda bayrağına sadık evlatlar yetiştireceğiz. Kürt olduğumuz için de gurur duyuyoruz. PKK'lılardan dolayı bazı yerlerde Kürt olmak kara bir leke görünüyor. Sayın Barzani, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile kardeş gibi. Demek ki bir ayrım gözetilmiyor. Öcalan da Şivan Perver de 'barış' diyor ancak PKK saldırılarına devam ediyor.
Şivan Perver - 30.10.2015
Pankart Asıldı Diye Parti Binasında Arama Yaptırmaya Çalışıyorlar"
MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, partilerinin Niğde il başkanlığında asılan pankartı savcılık kararı indirtenlerin, parti il binasında da arama yaptırmaya çalıştıklarını söyledi. MHP’nin Niğde il binasında savcılık kararı ile arama yaptırılmak istenmesine tepki gösteren MHP’li Yusuf Halaçoğlu, asılan pankartla ilgili verilen mesajda AK Partililerin de ihanet yapıldığının farkında olduklarını söyledi. Halaçoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Niğde il binasına pankart asıldı. Savcılık kararı ile bu pankart indirildi. Asılan pankartta ne var? Dönemin başbakanının Şivan Perver ve Barzani ile Diyarbakır’da el ele tutuştukları resim var.
Şivan Perver - 29.10.2015
Düzeltme - MHP Niğde İl Başkanı Güngör: Parti Binamıza Arama Kararı Çıkartıldı
Bina önüne asılan pankarttaki fotoğrafta Diyarbakır'da bir törende dönemin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da toplu açılış töreninde Irak Kürt Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani, Kürt asıllı sanatçı Şivan Perver'in peşmerge kıyafetleri ile yapılan açılış töreninde kurdele kesimi fotoğrafı yer alıyor.
Şivan Perver - 13.10.2015
MHP'li Büyükataman: Akp, 2,5 Saatlik Görüşmede MHP'ye Koalisyon Teklif Etmemiştir
"GÖSTERMELİK TERÖR OPERASYONU YAPANLARIN VALİLERE OPERASYON İZNİ VERMEDİKLERİYLE ÖVÜNDÜĞÜ SÖZLER ORTADA" MHP'li Büyükataman, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Göstermelik terör operasyonu yapanların valilere operasyon izni vermedikleriyle övündüğü sözler ortadadır. 'Herkes eşittir Türkiye' sözümüze muhalefet edip milletimizi Kürt, Çerkez, Abhaz, Laz, Gürcü, Boşnak vs… sözleriyle 36'ya bölmeye çalışanların bu ülkeye verecekleri tek şey göz yaşıdır. 'Mitingleri bir parti mitingi değil teröre lanet ve teröre karşı birlik mitingleri yapacağız' sözleriyle AKP aldatma ve kandırmada zirve yapmıştır. Tabi parti olarak vatandaşın karşısına çıkmaya yüzü olmayan AKP, birlik, kardeşlik gibi maskelerin ardına saklanarak vatandaşın huzuruna çıkacaktır. AKP sözcüsü ilk mitinglerinin Bursa'da olacağını ifade etmektedir" "13 YILLIK GÜNAHLARINI İFŞA EDECEKLER MİDİR?" Büyükataman, "Bursa'lı hemşerilerimiz şu soruların cevabını merak etmektedir; Teröre karşı miting yapacağını söyleyen AKP yönetimi; bu mitinglerde, çözüm sürecinde akillerin hazırlayıp kendilerine sundukları raporları, Oslo'da, Dolmabahçe'de imzalanan protokolleri de okuyacaklar mıdır? Dolmabahçe Protokolünün, İmralı canisinin 10 şartı olduğunu itiraf edecekler midir? Diyarbakır'daki Nevruz'da okunan bebek katilinin mektubunu da okuyacaklar mıdır? Orada izlenen bebek katilinin eski konuşmalarını izletecekler midir? Habur'da devlete meydan okuyanları da, Kandil'in ve PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin temsilcilerini de yanlarına alıp meydanda ellerini havaya kaldıracaklar mıdır? Barzani'nin elinden tutup meydandaki kalabalığa 'Türkiye seninle gurur duyuyor' diye slogan attıracaklar mıdır? Burada yine bölücü Şivan Perver'e konser verdirecekler midir? PKK'nın şehir yapılanması olan KCK'nın cezaevlerine tıkılan teröristlerini neden serbest bıraktıklarını açıklayacaklar mıdır? Genel Başkanımızın, Bölücübaşı Öcalan'ın tek günlüğüne İmralı'dan çıkıp çıkmadığı sorusuna cevap verecekler midir? Velhasılı 13 yıllık günahlarını ifşa edecekler midir? AKP riyayı bir kenara bırakıp Ziya Gökalp'in değil de bugün fikirlerini yaşatmaya çalıştıkları Ali Kemallerin sözlerini kullanmalıdır" ifadelerini kullandı.
Şivan Perver - 11.10.2015
MHP'li Oktay Vural: ?bahçeli'nin Çantasında Hükümet Protokolü, Bakanlıklar ve Programı Hazırdı? -2
'Bu kanlı terörün Ankara'nın göbeğinde bunları nasıl yapabildiğini, bunları kimlerin cesaretlendirdiğini, bunları yaparsam kimlerle masaya oturabilirim planları yapan terör odaklarını iyi hesap etmek gerekmektedir. Hamd olsun ki insanlar, bir birlerini ayırmıyorlar. Bir birleriyle çatışmıyorlar. Bunu yapmak isteyenler var, bunu körüklemek isteyenler var' diyen Oktay Vural, şöyle devam etti: 'Siz bir Kürdistan'dan bahsederseniz, Diyarbakır'da Şivan Perver ile megri megri diye ağlaşıp, Kürdistan'a selam diyerek mesaj gönderirseniz, terör örgütünü siyasi amaçlarına yönelik cesaretlendirirsiniz.
Şivan Perver - 11.10.2015
MHP'li Oktay Vural: ?bahçeli'nin Çantasında Hükümet Protokolü, Bakanlıklar ve Programı Hazırdı? -1
'Bu kanlı terörün Ankara'nın göbeğinde bunları nasıl yapabildiğini, bunları kimlerin cesaretlendirdiğini, bunları yaparsam kimlerle masaya oturabilirim planları yapan terör odaklarını iyi hesap etmek gerekmektedir. Hamd olsun ki insanlar, bir birlerini ayırmıyorlar. Bir birleriyle çatışmıyorlar. Bunu yapmak isteyenler var, bunu körüklemek isteyenler var' diyen Oktay Vural, şöyle devam etti: 'Siz bir Kürdistan'dan bahsederseniz, Diyarbakır'da Şivan Perver ile megri megri diye ağlaşıp, Kürdistan'a selam diyerek mesaj gönderirseniz, terör örgütünü siyasi amaçlarına yönelik cesaretlendirirsiniz.
Şivan Perver - 11.10.2015
MHP'li Oktay Vural: "Bahçeli'nin Çantasında Hükümet Protokolü, Bakanlıklar ve Programı Hazırdı"
"Bu kanlı terörün Ankara'nın göbeğinde bunları nasıl yapabildiğini, bunları kimlerin cesaretlendirdiğini, bunları yaparsam kimlerle masaya oturabilirim planları yapan terör odaklarını iyi hesap etmek gerekmektedir. Hamd olsun ki insanlar, bir birlerini ayırmıyorlar. Bir birleriyle çatışmıyorlar. Bunu yapmak isteyenler var, bunu körüklemek isteyenler var" diyen Oktay Vural, şöyle devam etti: "Siz bir Kürdistan'dan bahsederseniz, Diyarbakır'da Şivan Perver ile megri megri diye ağlaşıp, Kürdistan'a selam diyerek mesaj gönderirseniz, terör örgütünü siyasi amaçlarına yönelik cesaretlendirirsiniz.
Şivan Perver - 25.07.2015
Çaycı Ressam, Yetim ve Öksüzler İçin Sergi Açacak
Camikebir Mahallesi'nde yaklaşık 5 yıldır çay ocağı işleten Çınar, boş zamanlarında kara kalemle resim çiziyor. Müşterilerinin ve arkadaşlarının resimleriyle aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şivan Perver, Yılmaz Güney ve İbrahim Tatlıses'in de bulunduğu ünlülerin resimlerini çizen Çınar, yakın zamanda sergi açmayı planlıyor.
Şivan Perver - 04.07.2015
AK Parti Grup Başkanvekili Aydın Muş'ta
Geçmişte Kürtçe kasetler dinledikleri için pek çok insanın mahkum edildiğini hatırlatan Aydın, Şivan Perver'in kasetleri dinlediğinden insanların hapislere tıkıldığını anımsattı.
Şivan Perver - 26.05.2015
AK Parti Grup Başkanvekili Aydın Açıklaması
Huzur  ve kardeşlikle yaşamanın, tüm siyasi düşüncelerin üzerinde olduğunu dile getiren Aydın, "Hepimiz bir olmalıyız, birlik olmalıyız. Birileri gençlerimizi kör ideolojilerin kucağına atmaya çalışıyor" diye konuştu.  Başörtülü öğrencilerin okuldan atıldıkları, memur olamadıkları, seçilme hakkını kullanamadıkları dönemlerden geçildiğini belirten Aydın, AK Parti iktidarı ile o tabuları kırdıklarını ve katsayı adaletsizliğini kaldırarak, insanlar arasındaki ayrımcılığa son verdiklerini ifade etti.   Aydın, eski Türkiye'de Kürtçe şarkı dinlemenin yasak olduğunu, AK Parti Hükümetinin bu yasakları darmadağın ettiğini, Kürt sanatçı Şivan Perver'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Diyarbakır'da konser verdiğini hatırlattı.
Şivan Perver - 24.05.2015
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde Diyarbakır'da Mesut Barzani ve Şivan Perver ile tarihi mesajlar verdiklerini hatırlatan Yılmaz, "Tek başına bu resim, Türkiye'nin demokraside aldığı mesafeyi gösteriyor" ifadesini kullandı.
Şivan Perver - 20.04.2015
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Almanya'da Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran seçimlerinin eski Türkiye'ye dönüş mü yoksa yeni Türkiye'ye devam mı seçimi olacağını söyledi.
Şivan Perver - 03.04.2015
Koroya Kurdi" Tanıtıldı
Mustafa Ekici, projede çok önemli isimlerin bulunduğunu anlatarak, Şivan Perver, Civan Haco, Nilüfer Akbal gibi sanatçıların eserlerine imza atan müzik yönetmeni Ayhan Evci, Rahman Altun, Ermeni Koro Şefi Melikcan Zaman, Güler Işık, Aydın Aydın, Nilüfer Akbal, Berdan Mardini ve Hüseyin Tatar'ın da projeye destek verdiğini söyledi.
Şivan Perver - 29.03.2015
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması
Türkiye'de sorunların çözümünün sistem değişikliğiyle aşılacağını dile getiren Eker, bunun için anayasanın değişmesi gerektiğini vurguladı. Bakan Eker, şunları kaydetti: "Türkiye'nin bütün sorunlarının altında yatan temel ve hukuki metin anayasadır. Anayasa değişikliği ile sistem değişikliği meydana gelirse Türkiye'de Kürt meselesi ve diğer sorunlar çözülür. Bunlar değişmediği sürece mevcut kanunlar ve uygulamalarla yapacaklarımız sınırlıdır. Süreç içerisinde biz bu sorunlar için azamisini yaptık. Her seferinde bir takım engeller, sabotajlar ve sorunlarla karşılaşmış olduk. Barışı istemeyenler sistemin değişikliğini istemeyenlerdir. Türkiye'nin mevcut yapısını korumak isteyenler hep engel oldu." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan olduğu dönemde, Diyarbakır'da Mesut Barzani, Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses ile birlikte barış mesajı verdiğini anımsatan Eker, şu değerlendirmelerde bulundu: "HDP'nin de maalesef milletvekilleri Başbakan Yardımcımız ile oturup, konuşup mesajlar verirken, öte yandan Eş Genel Başkanlarının zehir zemberek açıklamalar yapması, çözüm sürecinin aleyhinde konuşması, Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nı açıktan hedef alan mesajlar vermesi, yer yer provokatif konuşmalar yapması çözüm sürecini destekleme değil, zehirleme teşebbüsüdür.
Şivan Perver - 28.03.2015
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde Diyarbakır'da Mesut Barzani, Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses ile beraber barış mesajı verdiklerini hatırlatan Eker, şöyle konuştu: "Bir ay sonra Türkiye'de 17 Aralık sürecine girildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şivan Perver Haberleri | Şivan Perver Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Şivan Perver haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şivan Perver kimdir, hayatı ve biyografisi. Anayasa Mahkemesi, Şivan Perver'e 14 Bin Lira Tazminat Ödenmesine Hükmetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 03:46:01. #1.15#

title