Haberler

Şivan Perver Vakfı: BDP, Perver'i Davet Etmedi

Güncelleme:

Vakıf, HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in, 'BDP, Perver'i defalarca davet etti; fakat kendisi icabet etmedi.' sözlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Şivan Perver Vakfı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 'BDP Şivan Perver'i defalarca davet etti fakat, kendisi icabet etmedi' sözlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Şivan Perver Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 17 Kasım 2013 tarihinde bir televizyon programında Şivan Perver'in BDP tarafından defalarca davet edildiği ve kendisinin icap etmediği şeklinde beyan ettiği bilginin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

"HALK İLE KUCAKLAŞMAYI ÇOK İSTEDİ"

Açıklamada, "Bu konuda sayın Önder'e yanlış bilgi aksettirilmesi pek muhtemeldir. Şivan Perwer en son 2009 yılında geri dönmesi için adına kurulan vakıf temsilcilerinin bir girişimi olmuş ve bu çerçevede kapatılan BDP çizgisindeki DTP dahil birçok parti ve Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşları ve hükümet yetkilileri ile temaslarda bulunmuştu. Sayın Perwer kendi inisiyatifi ile sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde Diyarbakır'da halka açık bir meydanda bir barış konseri düzenleyerek sürgünden dönmeyi ve halkı ile kucaklaşmayı çok istemiştir. Vakfımız tarafından bu konser ile ilgili dünyada tanınmış birçok sanatçının katılımı için girişimler olmuş ve birçok yerden olumlu cevaplar alınmıştı." ifadeleri kullanıldı.

"SİYASİ ORTAM İZİN VERMEDİ"

Ayrıca açıklamada şunlara yer verildi: "Yine bu projeye yukarıda bahsedilen bütün kurum ve kuruluşlar olumlu yaklaşmış ve bunun düzenlenmesi noktasında 'Her yerde Sanat' adlı organizasyonu temsilcilerinin katı ve siyasi yaklaşımı ile Türkiye'deki siyasi ortamın gerginliği yüzünden sonuca ulaşamamıştı. O tarihten sonra sayın Perwer'e dönmesi için BDP tarafından herhangi bir teklif getirilmediği gibi hiçbir parti yetkilisi de bu konuda kendisi ile görüşmemiştir. Sayın Perwer'e BDP tarafından konser ve başka etkinlikler için yapılacak teklifler programına uyması veya çakışmaması halinde ciddi olarak değerlendirileceğini kamuoyuna duyurmak istiyoruz" denildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Halkların Demokratik Partisi Sırrı Süreyya Önder Şivan Perver Politika Güncel Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Selçuklu, Karatay, Meram 16-17 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Gaziemir 16-17 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Gemlik, Nilüfer, Osmangazi 16-17 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi!
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title