ŞİVAN PERVER HABERLERİ

Şivan Perver haber, Şivan Perver son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şivan Perver - 15.11.2013
"Bdp Çevresi Barzani ile Ters Düştü Diye Ziyareti de Olumsuz Yansıtıyorlar"
Hak ve Özgürlükler Partisi (Hak-Par) Genel Başkanı Kemal Burkay, BDP çevresinin son dönemde Barzani ile bazı konularda ters düştükleri için Diyarbakır ziyaretini olumsuz yansıttıklarını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı Diyarbakır ziyaretini yazılı bir açıklamayla değerlendiren Burkay, bu ziyaretin seçim yatırımı olduğu yönündeki yorumların ön yargılı yaklaşımlar olduğunu ve saçma bulduğunu kaydetti. Erdoğan'ın bir siyaset adamı olarak bu tür hesaplar yapmış olabileceğini belirten Burkay, bunun doğal olduğunu, ama onunla görüşmeyi ve bu nedenle Diyarbakır’a gelmeyi kabul eden Barzani’nin de bu ziyaretten ve görüşmeden bekledikleri olduğunu kaydetti. "Bunun için kimsenin telaşlanmasına gerek yok. Sayın Barzani görüş ve politikalarında tutarlı, prensip sahibi biridir. Bu görüşmeden Kürt halkının haklı mücadelesine zarar verecek sonuçlar çıkmaz." diyen Burkay, şöyle devam etti: "Belli ki asıl bu tepkiyi gösterenlerin hesapları var. Bazıları AK Parti’ye ve Hükümete karşıtlıklarını böyle yansıtıyorlar. Muhalefetin ve solun bazı kesimlerinin durumu bu. BDP çevresi ise son dönemde Kürdistan Bölgesel Yönetimi ve Sayın Barzani ile bazı konularda ters düştüler diye bu ziyareti de böylesine olumsuz yansıtıyorlar." Şivan Perver'in gelişinin de olumlu olduğunu ifade eden Burkay, geçmiş hükümetler Kürt siyaset adamlarını ve sanatçılarını sürgüne zorladığını hatırlatarak eğer bugünkü hükümetin onlara 'hoş geldiniz' diyorsa bunun olumlu bir değişimi gösterdiğini kaydetti.
Şivan Perver - 15.11.2013
Diyarbakır'da, Bir Zamanlar Siverek Fotoğraf Sergisi
Suk Tiyatrosu'nun 'Ortaya karışık' oyununun da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda 17 Kasım günü saat 19.00'da ücretsiz sergileneceğini belirten Erol, şöyle konuştu: "Bugüne kadar Siverek'in bilinmeyen çok sayıda fotoğrafı ilk kez sergilenecek. Amacımız çok büyük geçmişe sahip Siverek tarihini ve kültürünü Diyarbakır'daki genç nesile tanıtmaktır. Yarın aynı zamanda Başbakan Erdoğan ile Mesut Barzani ve Siverekli dünyaca ünlü sanatçı Şivan Perver de Diyarbakır'a geliyor.
Şivan Perver - 15.11.2013
Diyarbakır'da "Bir Zamanlar Siverek Sergisi" Açılacak
Aynı gün Siverkli SUK Tiyatrosu' "Ortaya Karişik" oyununu Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Tiyatrosu'nda 17 Kasım Pazar günü saat 19.00'da ücretsiz olarak sergileyeceğini kaydeden Erol, şöyle konuştu: "Amacımız çok büyük geçmişe sahip Siverek tarihini ve kültürünü Diyarbakır'daki genç nesile tanıtmaktır. Yarın aynı zamanda Sayın Başbakan Erdoğan ile Mesut Barzani ve Siverekli olan dünyaca ünlü sanatçı Şivan Perver de Diyarbakır'a geliyor.
Şivan Perver - 15.11.2013
Bismil ve Ergani Başbakan Erdoğan'ı Bekliyor
Başbakan Erdoğan'ın Turgut Özal'dan sonra ilçeye gelen ikinci başbakan olacağını bu nedenle ziyareti anlamlı bulduklarını belirten Güzel, şöyle konuştu: "Bu ziyaret hükümetin Ergani'ye verdiği desteğin bir göstergesidir. Ziyaretlerinden dolayı Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Ergani barajının yapılmasıyla ilçemiz tarımda altın çağını yaşayacaktır. Daha önce de raporlar sunduk. Sayın Başbakanımız bu raporlarımızı dikkate alarak esnaf ve çiftçilerimizin sorunlarına çözüm buldu. Esnafa verilen kredi limitleri, ilçemizde 5 bin liradan 80 bin liraya çıkarıldı. Birçok esnafımız aldığı kredilerin faizini ödeyemiyordu. Şimdi faizlerin yüzde 59'dan yüzde 5'e çekilmesiyle sıkıntı yaşamaz oldu. Bölgede sulama kanallarının yapılmasının meyvesini almaya başladık. Bazı köylerimizde ürünlerimiz ikinci kez alınmaya başlandı. Hükümetimizin çiftçi ve esnafımıza gösterdiği kolaylıklardan dolayı Başbakan Erdoğan'a teşekkür ediyorum." Vatandaşlardan Mahmut Kan da Başbakan Erdoğan'ın 17 Kasım'da Ergani'ye gelecek olmasının heyecanını yaşadığını, Mesud Barzani ve Şivan Perver'in, Kürtlerin bugüne kadarki mücadelesinde önemli katkılarda bulunduklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şivan Perver Haberleri | Şivan Perver Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Şivan Perver haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şivan Perver kimdir, hayatı ve biyografisi. Barzani ve Perver Türkiye'ye 50 Araçlık Konvoyla Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 16:53:24. #1.16#

title