Şırnak'ta Güvenlik Güçlerine Taciz Ateşi

Şırnak'ta Güvenlik Güçlerine Taciz Ateşi

Şırnak'ın Dağlık Arazi Kesiminde Güvenlik Güçlerine Terör Örgütü Pkk/kongra-gel Mensuplarınca Taciz Ateşi Açıldığı Bildirildi.

Şırnak'ta Güvenlik Güçlerine Taciz Ateşi

Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerine terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensuplarınca taciz ateşi açıldığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Şırnak'ın dağlık arazi kesimde emniyet görevi icra eden güvenlik güçlerine dün saat 01.15 sıralarında, terör örgütü mensuplarınca kısa süreli taciz ateşi açıldığı belirtilerek, ateşe süratle karşılık verildiği ve herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmediği kaydedildi.

Açıklamada, Şırnak'ın Silopi ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince dün saat 12.15 sıralarında yapılan arama faaliyeti esnasında ise terör örgütünün kullandığı dört sığınakta çeşitli giyecek ve yaşam malzemelerinin ele geçirildiği bildirildi.

Hakkari'nın Yüksekova ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince 25 Mart Pazar günü yapılan arama faaliyeti esnasında ise terör örgütünce kullanılan bir sığınakta, üç adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet MP-5 makineli tabanca, bir adet tabanca, iki adet el bombası ve bu silahlara ait bol miktarda mühimmat bulunduğu kaydedildi.

Kaynak: AA