Sevim Emre'ye Hırsız Şoku

Sevim Emre'ye Hırsız Şoku

Ünlü Sanatçı Orhan Gencebay'ın Eşi Sevim Emre'nin Otomobilini Soyduğu İleri Sürülen Bir Kişi Gözaltına Alındı. Emre'nin Otomobilinden Özel Eşyalarını Çalan S.d. Adlı Zanlının Sanatçı Ayhan Aşan'ın Orkestra Grubunda Bağlamacı Olduğu İddia Edildi.

Sevim Emre'ye Hırsız Şoku

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay'ın eşi Sevim Emre'nin otomobilini soyduğu ileri sürülen bir kişi gözaltına alındı. Emre'nin otomobilinden özel eşyalarını çalan S.D. adlı zanlının sanatçı Ayhan Aşan'ın orkestra grubunda bağlamacı olduğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Bir ihbarı değerlendiren Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, şüpheli görülen 34 YK 0070 plakalı bir aracı Etiler'de durdurdu. Aracın içinden yapılan aramalarda çok sayıda kadınlara ait özel eşyalar bulundu. Bunun üzerine araç sürüsü S.D. ifadesi alınmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. Burada yapılan ön sorgusunda S.D. adlı zanlının çeşitli hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiğini itiraf ettiği belirtildi.

Çalınan eşyalar arasında bulunan bir kredi kartından yola çıkan polis ekipleri bazı eşyaların ünlü sanatçı Orhan Gencebayı'ın eşi Sevim Emre'ye ait olduğunu belirledi. Polis, Sevim Emre'nın 34 SEV 08 plakalı otomobilin içinden çalıntı olduğunu tespit ettiği elbisesi, iki çift ayakkabısı ve arabasına ait krikosunu buldu. Bunun üzerine Sevim Emre çalınan eşyalarını alması için emniyete davet edildi. Ancak bu akşam polis balosuna davetli olduğu için Emre'nin şoförü Barbaros Süsleyici Asayiş Bürosuna gelerek

bulunan eşyaları teslim aldı.

Gazetecilerin soruları üzerine bir açıklamada bulunan Barbaros Süsleyici, olayın gece olduğunu ve sabah farkına vardıklarını belirterek Sevim Emre'nin bu duruma çok üzüldüğünü ve üzgün olduğunu ifade etti. Süsleyici, "Orhan babanın dediği gibi başa gelen çekilir" dedi.

Sevim Emre adına emniyet mensuplarına teşekkür eden Süsleyici, daha sonra Emre'ye ait olan eşyaları alarak emniyetten ayrıldı.

Yetkililer zanlı S.D.'nin, Ayhan Aşan'ın ve birçok ünlü sanatçının yanında sahnede yer alarak bağlama çaldığını belirledi. Bu arada adliyeye sevk edilen S.D. gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Polis yetkilileri diğer çalıntı olduğu tahmin edilen eşyaların sahiplerini arıyor.

(EY-AS-MEF-Y)

Kaynak: İHA