Şanlıurfa: Mobil Aşevi Şanlıurfalılarla Buluştu

Şanlıurfa: Mobil Aşevi Şanlıurfalılarla Buluştu

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İhh) Ramazan Programı Çerçevesinde 29 İli Dolaşacak Olan Gezici Aşevi, Ramazan Ayının İkinci Gününde Şanlıurfalılar ile Buluştu.

Şanlıurfa: Mobil Aşevi Şanlıurfalılarla Buluştu

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Ramazan Programı çerçevesinde 29 ili dolaşacak olan gezici aşevi, Ramazan ayının ikinci gününde Şanlıurfalılar ile buluştu.

Ramazan boyunca her gün Anadolu'nun farklı bir şehrinde yoksul sofraları şenlendirmek için İstanbul'dan yola çıkan gezici aşevi, Ramazan'ın sıcaklığını ve bereketini mağdur ailelerle paylaşıyor. Şanlıurfa'da yoksul ailelerle buluşan İHH'nın gezici aşevinde, iftarda 3 bin kişiye sıcak yemek dağıtımını gerçekleştirdi. Ramazan ayı vesilesiyle hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında hayır köprüsü olan İHH, "Hoş Geldin Ramazan seni bekleyenler var" sloganıyla yola çıktıklarını sözlerine ekleyen İHH Sağlık Komisyon Başkanı Neşap Kutluay, "Ramazan ayı boyunca günde 3 bin yoksul aileye sıcak iftar yemeği bu mobil aşevinde dağıtılıyor. Her gün bir ilde vereceğimiz bu hizmette ilk gün Gaziantep'te başladık ikinci gün ise Şanlıurfa oldu. Bu hizmetteki asıl amacımız deprem sel ve savaş gibi durumlarda kullanılmak için hazırlanan bu aracımızın hem tanıtımını yapmak hem de yoksullarımızı sevindirmek için bu yolla baş vurduk. Tamamen bağışlardan elde edilen gelirlerle yapılan bu hizmetin bir benzeri de şuan Irak'ta bulunan gezici hastaneyle yardıma muhtaç kişilere hizmet veriliyor" dedi.

Hz. Eyüp Peygamber makamı önünde duran İHH İnsani Yardım Vakfı mobil aşevinden sıcak iftar yemeği almak için bekleyen aileler, yanlarında getirdikleri kaplara yemeklerini doldurup evinin yolunu tutu. Saatler öncesinde yemek nöbetini tutan çocuklar biran önce yemek alabilmek için zaman zaman sırada küçük çaplı izdihama yol açtı.

Kaynak: İHA