Şanlıurfa - Kuyuya Düşen 8 Yaşındaki Kızı Kurtarmak Için Zamanla Yarış

Şanlıurfa - Kuyuya Düşen 8 Yaşındaki Kızı Kurtarmak Için Zamanla Yarış

Kuyuya düşen 8 yaşındaki kızı kurtarmak için zamanla yarışŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi'nde, i8 yaşındaki Fatma Nur Demir dün akşam evlerinin yakınında bulunan 35 santimetre çapında ve 25 metre derinliğindeki boş sondaj kuyusuna düştü.

Şanlıurfa - Kuyuya Düşen 8 Yaşındaki Kızı Kurtarmak Için Zamanla Yarış

Kuyuya düşen 8 yaşındaki kızı kurtarmak için zamanla yarış


ŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi'nde, i8 yaşındaki Fatma Nur Demir dün akşam evlerinin yakınında bulunan 35 santimetre çapında ve 25 metre derinliğindeki boş sondaj kuyusuna düştü. Küçük kızın kurtarılması için ekipler, küçük kızın düştüğü sondaj kuyusunun yanında, aynı seviyeye kadar kuyu açma çalışması yapıyor.


Olay, dün akşam saatlerinde Akçakale- Ceylanpınar karayolunun 45'inci kilometresindeki Büyüktaş Mahallesi'nde meydana geldi. Fatma Nur Demir, evlerinin yakınında bulunan, bölgedeki arazilerin sulanması amacıyla açılan boş sondaj kuyusuna düştü. Küçük kızın sesinin duyulması üzerine olayı fark eden yakınları güvenlik birimlerini aradı. Bölgeye sevk edilen AFAD, AKUT ve itfaiye ekipleri çalışma başlattı.


Sondaj kuyusu dar olduğu için Fatma Nur Demir'i çıkarmak için hemen yanında ekiplerin ineceği kuyu açılmasına karar verildi. Gece başlatılan çalışmalar bugün de gün boyu devam ederken, küçük kızın bulunduğu seviyeye akşam saatlerine kadar ulaşılamadı.


İlkokul öğrencisi Fatma Nur Demir'i düştüğü boş sondaj kuyusundan çıkarmak için çalışmalar aralıksız devam ediyor.


FOTOĞRAF


Haber: Hadi KURT/AKÇAKALE (Şanlıurfa),(DHA) -


(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA