Samsun: Şirket Haberleri

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Garanti Bankası, 60. yaşını, geçmişe olduğu kadar geleceğe de ışık tutmayı hedefleyen bir dizi etkinlikle kutlamaya başladı.

Samsun: Şirket Haberleri

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Garanti Bankası, 60. yaşını, geçmişe olduğu kadar geleceğe de ışık tutmayı hedefleyen bir dizi etkinlikle kutlamaya başladı.

Yıldönümünün başlangıcı, kentlerin ışıkla buluştuğu bir projeyle sembolize edildi. Bankanın Samsun, Ankara (Ulus), Eskişehir, İstanbul (Galata Bahçekapı), İstanbul (Karaköy), İzmir ve Mersin'de bulunan tarihi binaları, Türk ve İsveçli bir ekibin konseptini oluşturduğu ışık tasarımıyla aydınlatıldı. Garanti'nin yeşili, barış, azim, öncülük, mutluluk, eşitlik gibi kavramları yansıtan mavinin değişik tonlarıyla buluştu. Garanti, 60. yaşına, aynı anda tüm tarihi şubelerde düzenlenen kutlamalarla adım attı. Binalar, güneşin batıp havanın kararmasıyla paralel olarak Türkiye'nin doğusundan batısına doğru sırayla aydınlatılmaya başlandı. 60. yılı kutlama programı dolayısıyla Garanti Bankası Samsun Şubesi'nde de kokteyl ve aydınlatma açılış töreni düzenlendi. Kokteylde bir konuşma yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Aydın Şenel, Garanti Bankası'nın 1946 yılında Ankara'da 103 ortağın katılımıyla bir anonim şirket olarak kurulduğunu söyledi. Bankanın tarihi ve bugüne gelişi hakkında bilgi veren Şenel, "Garanti Bankası, 1983 yılında Doğuş Grubu bünyesine katıldı. 1980'li yılların ikinci yarısından itibaren sürekli büyüyerek, Türkiye'nin en büyük 3. bankası oldu. Bugün itibariyle 12 bini aşkın çalışanı, yurtiçindeki 450, yurtdışındaki Lüksemburg, Malta ve Kıbrıs şubeleriyle 6 milyona yaklaşan müşterisine hizmet veriyor. Bugün Garanti, her faaliyetinin odağına müşterisini koyan, teknolojiden vazgeçmeyen, verimliliği esas alan çağdaş bir Türk bankası" dedi.

Misyonlarını, yalnızca bankacılık hizmetleriyle sınırlı tutmadıklarını vurgulayan Şenel, Garanti Bankası'nı, çalışanlarını, müşterilerini, hissedarlarını ve tüm sosyal paydaşlarını içine alan, büyük bir aile olarak kabul ettiklerini anlattı. Ailenin her açıdan birlikte büyümesini sağlamak için tüm bireylerinin maddi ve manevi düşünsel donanımlarına katkıda bulunmayı hedeflediklerinin altını çizen Şenel, "Bunu, sosyal, sorumluluğumuz da içine alacak şekilde 'mesleki sorumluluk alanı' olarak görüyoruz. Geleneksel bankacılık faaliyetlerimize ek olarak, bilgi birikimimizi, tüm ailemizle paylaşıyor, zenginleşmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. Yürüttükleri projeler hakkında da bilgi veren Aydın Şenel, "2004 yılından bu yana, Garanti Anadolu Sohbetleri adı altında gerçekleştirdiğimiz 34 toplantıyla 3 bin kişiye Basel II uygulamalarının sunacağı fırsatlar hakkında bilgi aktardık. Bonus Akademi konferans ve seminerleri aracılığıyla, 2 bini aşkın üye işyeri yöneticisine ve çalışanına eğitim imkanı sunduk. Dış Ticaret Toplantıları ve Mevzuat Seminerleri ile 3 bini aşkın kişiyi bilgilendirdik. 7 vergi semineri düzenledik. Bütün bunları yapmaktaki amacımız, mümkün olan en çok sayıda insana bilgi götürmek, bilgiyle geleceğe ışık tutmaktı. Çünkü, birikimlerimizi paylaşarak ne kadar çok insanı aydınlatabilirsek, geleceği o kadar hızlı yakalayabiliriz. Ve şimdi bir adım daha atıyoruz. Biraz önce belirttiğim gibi, 60. yılımız vesilesiyle, geçmişte olduğu kadar geleceğe de ışık tutmayı hedefleyen bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu nedenle yıldönümümüzün başlangıcını ışıkla sembolize etmek istedik" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından, Garanti Bankası Samsun Şubesi binası, Vali Yardımcısı Raif Özener, Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Sakoğlu ve Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Aydın Şenel'in düğmeye basmasıyla aydınlatıldı.

Daha sonra konuklara bankanın bahçesinde çeşitli ikramlar yapıldı.

Kaynak: İHA