Haberler

HEKİMSEN Genel Başkanı Adil Kurban, tıbbın geleceği hakkında konuştu

Güncelleme:

HEKİMSEN Genel Başkanı Adil Kurban, tıbbın geleceği ve hekimlerin söz sahibi olma durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kurban, birlikte hareket etmenin önemini vurgulayarak, ortak müştereklerin kaybedileceği uyarısında bulundu.

HEKİMSEN Genel Başkanı Kurban : "Ortak müştereklerimiz kapsamında hareket edemezsek kaybedeceğiz"

ANKARA - HEKİMSEN Genel Başkanı Adil Kurban, "Sosyal haklarımızdan tutun, tıbbın geleceğinden tutun, söz sahibi olması gereken hekimler söz sahibi değiller ve eğer bizler bir arada hareket etmeyi başaramazsak, ortak müştereklerimiz kapsamında hareket edemezsek kaybedeceğiz" dedi.

HEKİMSEN Genel Başkanı Adil Kurban, Tabip-Sen tarafından düzenlenen geleneksel iftar programına katıldı. İftar programından sonra Kurban, tıp mesleğinin geleceği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Doktorlar olarak birlikte hareket etmeleri gerektiğini dile getiren Kurban, "Herkesin bir siyasi görüşü, dini inancı olabilir, çünkü bu şahsi tercihtir. Bunu gider sandıkta yansıtır ve bu bizi ilgilendirmez. Bu onun kendi hayatıdır, sosyal hayatıdır ama tıbbın sağı solu olmaz. Tıp müstesna bir bilim dalıdır. Sadece bilim de değil, bir zanaattır, ustalıktır. Bu bağlamda tıp tehdit altında. Tıbbımız çok açıdan tehdit altında. Sosyal haklarımızdan tutun, tıbbın geleceğinden tutun, söz sahibi olması gereken hekimler söz sahibi değiller ve eğer bizler bir arada hareket etmeyi başaramazsak, ortak müştereklerimiz kapsamında hareket edemezsek kaybedeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kurban, özelde çalışan sağlık çalışanlarını sendikalaştırmak ve sorunlarını dile getirerek daha çabuk çözüme kavuşturmak amacıyla kurulan Özel HEKİMSEN'i de desteklediklerini belirtti.

Programa HEKİMSEN Genel Başkanı Adil Kurban'ın yanı sıra Tabip-Sen Genel Başkanı Ahmet Erçek, Özel HEKİMSEN'in Kurucu Başkanı Dr. Yücel Katı ve çok sayıda üye ve aileleri katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sağlık

Kurban Sağlık Politika Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

Bakmadan Geçme

Manisa Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Malatya Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Konya Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kütahya Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kilis Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kilis Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırıkkale Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırıkkale Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırklareli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırklareli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırşehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kars Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kars Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karaman Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karabük Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karabük Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Isparta Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Isparta Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Iğdır Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Iğdır Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hakkâri Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hakkâri Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hatay Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title