Rize: Rize'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Rize: Rize'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet'in Kuruluşunun 83. Yıldönümü Dolayısıyla Rize Valisi Kasım Esen ve Eşi Halide Esen Tarafından Verilen Resepsyonu Fenerbahçe-vestel Manisaspor Maçı Böldü.

Rize: Rize'de Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet'in kuruluşunun 83. yıldönümü dolayısıyla Rize Valisi Kasım Esen ve eşi Halide Esen tarafından verilen resepsyonu Fenerbahçe-Vestel Manisaspor maçı böldü.

Cumhuriyet'in kuruluşunun 83. yıldönümü dolayısıyla Rize Valisi Kasım Esen ve eşi Halide Esen, Rize Öğretmen Evi'nde bir resepsyon verdi. Resepsyona, askerler, bürokratlar, siyasiler ve isteyen vatandaşlar katıldı. Esen çifti, davetlileri kapıda karşıladı. Resepsyona bebekleri sırtlarında katılan bayanlar dikkat çekti. Alışıla gelmişin dışında dans edilmeyen resepsiyonda, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın girişimi ile Rize horonu oynandı. Vali Esen'in horon oynamakta biraz zorlandığı görüldü. Horonun ardından pasta kesildi. Pastayı Halide Esen ile Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın eşi Reyhane Bakırcı birlikte kesti. Pasta, daha sonra davetlilere ikram edildi.

Resepsiyonun devam ettiği sırada Rize Valisi Kasım Esen, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve bir çok bürokrat, resepsiyonun verildiği salından ayrılarak farklı bir salonda dev ekrandan Fenerbahçe-Vestel Manisaspor maçını izledi. Maçın ikinci yarısına yetişebilen bürokratlar, maç bitene kadar salonda kaldı.

Kaynak: İHA