Ramazan Bayramı'na Doğru

Ramazan Bayramı'na Doğru

Edirne Valisi Günay Özdemir, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ramazan Bayramı'na Doğru

Edirne Valisi Günay Özdemir, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Özdemir, mesajında, ramazan ayının manevi hazzını ve kutsiyetini idrak ederek bayrama erişmenin huzurunun yaşandıklarını belirtti.

Bir ay boyunca tutulan oruçlardan sonra Ramazan Bayramı'nın tüm insanlar arasındaki barış ve esenliğe vesile olmasının en içten dileklerden olduğunu aktaran Özdemir, şunları kaydetti:

"Türk ve İslam coğrafyasında kendimize özgü, bizi biz yapan, ayakta tutan milli ve manevi dinamiklerimiz vardır. Toplumları millet yapan değerler arasında milli ve dini bayramlar yer almaktadır ve Ramazan Bayramı da dini bayramlarımızdan ilkidir. Bayramlarımız, insanlarımızı bir araya getirerek yardımlaşma ve dayanışma duygularını öne çıkartır. Bu özel günlerde kaybolan ümitler yeşermekte, gönüller alınmakta, dargınlar barışmakta, kaybettiklerimizin hatıraları tazelenerek rahmetle anılmaktadır.

Ramazan ayını yurt dışı ve yurt içinden gelen binlerce misafiri ile huzur içinde geçiren Edirnemizde, Ramazan Bayramı'nı da manevi huzur içinde geçirmek için ilgili kurumlarımızla beraber her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Bayram coşkusunu değerli hemşerilerimizle yaşamanın mutluluğuyla; tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum."