Haberler

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Japonya ile 4 Milyar TL'lik Kredi Anlaşması İmzaladı

Güncelleme:

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, deprem bölgesindeki işletmelerin desteklenmesi için Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile 20 milyar Japon yenlik (yaklaşık 4 milyar lira) kredi anlaşması imzalandığını açıkladı.

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında deprem bölgesindeki işletmelerin desteklenmesi için 20 milyar Japon yenlik (yaklaşık 4 milyar lira) kredi anlaşmasının imzalandığını belirtti.

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Nota Değişimi ve Mikro, Küçük ve Orta büyüklükteki İşletmelerin deprem sonrası desteklenmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tarafından başlatılan sıfır faizli, iki yıl ödemesiz kredi desteği programının büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Kasım ayında Dünya Bankası iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle 39 bin 680 KOBİ'ye toplam 12,8 Milyar TL destek sağlandığını kaydeden Milletvekili Ölmeztoprak programın etkisini artırmak ve daha fazla KOBİ'ye ulaşmak amacıyla Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile ortak bir çalışma yürütülerek, aynı şartlarda, 4 milyar TL ek kaynakla deprem bölgesindeki KOBİ'ler desteklenmeye devam edileceğini aktardı.

Anlaşmanın önemine vurgu yapan Milletvekili Ölmeztoprak deprem bölgesindeki kentlerin inşası ve ihyası için hazırlanan projeye katkıda bulunan tüm kurum ve paydaşlarına ise teşekkürlerini sunduklarını kaydetti. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak Milletvekili AK Parti Malatya Japonya Deprem Japon Politika Ekonomi Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title