PKK Bombacıları Sınırdan Kaçarken Yakalandı

PKK Bombacıları Sınırdan Kaçarken Yakalandı

Edirne'de Kaçak Göçmen Operasyonunda Yakalanan ve Aralarında Iraklı Mültecilerin de Bulundu Şahıslardan 2'sinin PKK Bombacısı Olduğu Ortaya Çıktı.

PKK Bombacıları Sınırdan Kaçarken Yakalandı

Edirne'de kaçak göçmen operasyonunda yakalanan ve aralarında Iraklı mültecilerin de bulundu şahıslardan 2'sinin PKK bombacısı olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Edirne'nin Meriç ilçesinde jandarmanın yaptığı operasyonda, geçtiğimiz yıllarda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nü bombalama eyleminin de aralarında bulunduğu 4 ayrı bombalama eylemine karıştıkları öne sürülen Ayhan Laçin ve çeşitli terör eylemine katıldığı iddia edilen "Hüseyin" kod adlı Süleyman Bozkurt ile birlikte çok sayıda şahıs gözaltına alındı. Operasyonda gözaltına alınan Ayhan Laçin'in İstanbul'da bombanın hazırlık aşamasında elinde patlaması

sonucu kör olduğu, örgütün ameliyat için Almanya'ya gönderdiği sırada Edirne Meriç ilçesindeki Yunanistan sınırında bulunan Yenice Görece köyünde Iraklı mültecilere yönelik yapılan operasyonda yakalandığı öğrenildi.

Laçin'in kendisine benzeyen örgüt üyesi kardeşinin yerine hapiste kaldığı belirtildi. Süleyman Bozkurt'un askerlerin şehit edilmesine neden olan saldırılarda yer aldığı iddia edildi. Iraklı mülteciler, sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şubesi'ne sevk edildi. PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarında bomba eğitimi aldıkları belirtilen örgüt üyelerinin ise Meriç Adliyesi'ndeki sorgularının devam ettiği ifade edildi.

(İA-CİN-ED-ÖK-Y)