Paraguay Haberleri

Paraguay haber, Paraguay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Paraguay - 20.1.2020
Kolombiya Devlet Başkanı, Hizbullah'ın Venezuela'da varlık gösterdiğini söyledi
Terörizmle mücadelede kıtadaki ülkeler arasındaki iş birliğini artırmayı hedefleyen konferansta, ABD, Arjantin, Bahamalar, Belize, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kosta Rika, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Jamaika, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Panama, Paraguay, Peru, Santa Lucia, Trinidad Tobago ve Uruguay dışişleri bakanları düzeyinde temsil ediliyor.
Paraguay - 20.1.2020
Kolombiya'da Amerika Kıtası Terörizmle Mücadele 3. Bakanlar Konferansı
Terörizmle mücadelede kıtadaki ülkeler arasındaki işbirliğini artırmayı hedefleyen konferansta, ABD, Arjantin, Bahamalar, Belize, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kosta Rika, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Jamaika, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Panama, Paraguay, Peru, Santa Lucia, Trinidad Tobago ve Uruguay dışişleri bakanları düzeyinde temsil ediliyor.
Paraguay - 19.1.2020
Paraguay'da cezaevinden 75 mahkum kaçtı
Güney Amerika ülkesi Paraguay'ın kuzeyinde bir cezaevinden 75 mahkumun kaçtığı bildirildi.
Paraguay - 16.1.2020
Zlatko Tripic, Göztepe'nin ilk Norveçli futbolcusu oldu
Brezilyalı 5, Fransız 4 futbolcunun mücadele ettiği sarı-kırmızılı ekipte Gana'dan 3, Arjantin, Cezayir, Fas, Güney Afrika, Portekiz ve Senegal'den 2, Arnavutluk, Büyük Britanya, Çekya, Danimarka, Fildişi Sahili, Gabon, Gambiya, İtalya, Demokratik Kongo, Kosta Rika, Macaristan, Kuzey Makedonya, Paraguay, Polonya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya ve Yugoslavya'dan ise birer futbolcu forma giydi.
Paraguay - 14.1.2020
Günün öne çıkan spor haberleri
"TÜRKİYE LİGİ HİÇ KOLAY BİR LİG DEĞİL" Arjantin Ligi ile Süper Lig arasında kıyasta bulunan Ekvadorlu oyuncu, "Arjantin Ligi iyi bir lig, çok yetenekli futbolcular var. Birçoğu da zaten bir süre sonra yeteneklerini gösterip Avrupa'ya gidiyorlar. Türkiye Ligi'ne geldiğim zaman önce bir saat ve kültür farklılığı var, farklı bir yapının içerisine geldim. Önce alışamadım bunun için bir süreç gerekti, bir süre sonra buraya da alıştım. Şimdi iki buçuk yıldır buradayım, burada da çok çekişmeli bir lig var, yarışmacı bir futbol var. Futbol sert oynanıyor, tüm takımın koşması gerekiyor, herkes koşuyor. Hiç de kolay bir lig olduğunu söyleyemem" ifadelerini kullandı "MALATYA'YA GELMEDEN ÖNCE ALANYASPOR BENİMLE İLGİLENİYORDU" Yeni Malatyaspor'a gelmeden önce Aytemiz Alanyaspor'dan da teklif aldığını söyleyen Mina, "Buraya gelmeden önce 2 tane ciddi teklif aldım biri Paraguay'ın Serro takımından, oranın çok büyük takımlarından biri.
Paraguay - 7.1.2020
Yıldızlar Yatırım, 2020'de Ar-Ge çalışmalarıyla karlılığını artıracak
Yıldız, bu yıl ihracat gerçekleştirdikleri ülke sayısında artış yakaladıklarından bahsederek, şunları ifade etti: "Ağaç grubunda 50-55 civarında ülkeye ihracat yaptık. Çelikle beraber buna 15 ülke daha ekledik. Bizim dikkatimizi çeken; Mauritius adası, Paraguay, Küba, Malezya gibi bizim için sıra dışı ülkelere portföyümüzü ulaştırmamız oldu.
Paraguay - 6.1.2020
Guaido "paralel seçimle" parlamento başkanı ilan edildi
Lima Grubu yine tanımadı Olaylı seçimler sonrası yazılı açıklama yapan Bolivia, Brasil, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala, Guyana, Honduras, Panamá, Paraguay, Perú ve Santa Lucía'dan oluşan Lima Grubu ülkeleri, Parra'nın galibiyetiyle sonuçlanan seçimleri kabul etmeyeceklerini duyurmuştu.
Paraguay - 26.12.2019
Kozmetikte dünyaya Türkiye kalitesini tanıtacak
50'den fazla ülkeye ihracat yapıyor 6 kıtaya ihracat yapan Türkiye'nin en büyük kozmetik ve kişisel bakım malzemeleri üreticilerinden Giz Kozmetik, dünya standartlarında üretimleriyle pazara sunduğu yeni markalarıyla küresel pazarda adından söz ettirmeye hazırlanıyor. 4 bin 500 metrekarelik üretim tesislerinde yılda 18 milyon parça üretim yaptıklarını belirten Giz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zengin, 50'den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını ifade etti. Ukrayna, Fas, Gana, Bangladeş, Tunus, Romanya, Irak, Paraguay, Kanada ve Malezya'nın yanı sıra Hint Okyanusu'nda bulunan Mauritius adasından Filipinler'e kadar farklı noktalara ürün tedarik ettiklerine dikkat çeken İbrahim Zengin, kendi ürünlerinin dışında 32 markaya da Private Label (Özel Üretim) gerçekleştirdiklerini belirtti.
Paraguay - 23.12.2019
Bolivya'nın Lima Grubu'na girişine Morales'den tepki
Bolivya'nın, son kararlarda imzası bulunmayan Meksika'nın yanı sıra Arjantin, Brezilya, Guatemala, Guayana, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Honduras, Panama, Paraguay, Santa Lucia, Şili ve Peru'nun oluşturduğu Lima Grubu'na katılımının duyurulduğu yazılı açıklamada, "Bolivya, Venezuela'daki krizin, Venezuelalılarca anayasal, demokratik ve barışçıl bir çözüme ulaştırılmasına çalışacaktır.
Paraguay - 23.12.2019
Venezuela'da garnizona saldırı
Bolivya'da geçici hükümet, son kararlarda imzası bulunmayan Meksika ile Arjantin, Brezilya, Guatemala, Guayana, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Honduras, Panama, Paraguay, Santa Lucia, Şili ve Peru'nun oluşturduğu Lima Grubu'na dün dahil olmuştu.
Paraguay - 23.12.2019
Venezuela hükümeti karşıtı Lima Grubu'na Bolivya da dahil oldu
Geçici yönetimin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, son kararlarda imzası bulunmayan Meksika ile Arjantin, Brezilya, Guatemala, Guayana, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Honduras, Panama, Paraguay, Santa Lucia, Şili ve Peru'nun oluşturduğu Lima Grubu'na dahil olundu.
Paraguay - 13.12.2019
Trump, hakkında devam eden azil sürecini değerlendirdi Açıklaması
Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez ile Oval Ofis'te bir araya gelen Trump, ikili görüşme öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Paraguay - 11.12.2019
Türk şirketinden 130 ülkeye çelik profil ihracatı
"Dünyanın her yerinde varız" Şirketin bu alanda dünya pazarında marka haline geldiğine işaret eden Timurhan, şu bilgileri verdi: "Sıcak haddelenmiş profil segmentinde yüksek kapasite ve geniş ürün yelpazesine sahip olmamız, esnek üretim kabiliyetimiz ve dünya ticaretinin gerektirdiği standartlara ulaşmamız bizi farklılaştırdı. Şu an güney ve kuzey kutbu hariç dünyanın hemen her yerinde varız. 5 kıtada 130 ülkeye üretimimizin yüzde 85'ini ihraç eder durumdayız. Üretim konusunda güçlüyüz ancak aynı zamanda güçlü bir lojistik, pazarlama ve satış şirketiyiz. Her coğrafyadan müşteriyi bünyemize katıyoruz. Çok uzak görünen Şili, Uruguay ve Paraguay gibi ülkelerde pazarın neredeyse yüzde 70'ini domine ediyoruz.
Paraguay - 4.12.2019
TBMM Dışişleri Komisyonu uluslararası anlaşmalara ilişkin 10 teklifi kabul etti
Kabul edilen kanun teklifleri şöyle: Türkiye ile İsviçre Konfederasyonu Arasında Tarım Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna ve Anlaşmanın Eklerine İlişkin Değişikliklerin Cumhurbaşkanınca Doğrudan Onaylanmasına Dair Yetki Verilmesine İlişkin KanunTeklifi, Türkiye ile EFTA Devletleri Arasında Serbest Ticaret Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna ve Anlaşmanın Eklerine İlişkin Değişikliklerin Cumhurbaşkanınca Doğrudan Onaylanmasına Dair Yetki Verilmesine İlişkin KanunTeklifi, Türkiye ile Güney Sudan Cumhuriyeti ArasındaTicaret ve Ekonomik İş Birliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ve Sudan Cumhuriyeti Arasında Ticaret ve Ekonomik Ortaklık Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna ve Anlaşmanın Eklerine İlişkin Değişikliklerin Cumhurbaşkanınca Doğrudan Onaylanmasına Dair Yetki Verilmesine İlişkin Kanun Teklifi, Türkiye ile Fildişi Sahili Cumhuriyeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığına Engel Olma Anlaşması ve Eki Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Somali Federal Cumhuriyeti Arasında Kültür Merkezlerinin Kuruluşu, İşleyişi ve Faaliyetleri Hakkında Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Kamboçya Krallığı Arasında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Tayland Krallığı Arasında Hükümlülerin Nakli Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Paraguay Cumhuriyeti Arasanda Dostluk ve İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, Türkiye ile Azerbaycan Arasında Diplomatik Misyon ve Konsolosluk Mensuplarının Bakmakla Yükümlü Oldukları Kişilerin Kazanç Getirici Bir İşte Çalışmaları Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi.
Paraguay - 25.11.2019
Büyükelçi eşleri mankenlere taş çıkardı
Herkesin beğeniyle takip ettiği defilede Fas Büyükelçisinin eşi Nawal Bouche, Filipinler Büyükelçisinin eşi Ana Hernandez, Güney Sudan Büyükelçisinin eşi Amal El Zuber, Hollanda Krallığı Büyükelçisinin eşi Marjanne de Kwaasteniet, Paraguay Büyükelçisinin eşi Celestina Diaz, Brezilya Büyükelçisinin eşi Diva Gradilone, Kazakistan Büyükelçisinin eşi Gülbanu Syrgabayeva, Slovenya Büyükelçisinin eşi Victoria Seligo ve Portekiz Büyükelçisinin eşi Paula da Silva yer aldı.
Paraguay - 20.11.2019
Eski Paraguay Devlet Başkanı Cartes Brezilya'da hapse girebilir
RIO DE Brezilya makamları, para aklama soruşturması kapsamında eski Paraguay Devlet Başkanı Horacio Cartes'in gözaltına alınmasını talep etti.
Paraguay - 16.11.2019
İhraç edilen dizilerle birlikte mobilya ihracatı da artıyor
'ORTA DOĞU PAZARI BİZİM İÇİN İYİ BİR PAZAR' Terzi, Ortadoğu pazarının mobilya sektörü için iyi bir pazar olmasının birkaç unsuru olduğuna işaret ederek şunları ekledi: "Ortadoğu pazarının gelip bizden alışveriş yapması onlara biraz daha rahat hissettiriyor. Aynı zamanda yaptığımız katma değerli ürünler içinde iyi bir pazar bizim için. Bu nedenle o pazarı kaybetmemiz söz konusu değil. Elimizde olan bir pazar ve artarak devam ediyor Ortadoğu ve Arap Yarımadası ihracatı. Sadece tarzlarda farklılık var. Onlar klasik ürünler alınırken şimdi art-deco modern ürünlerinde ihracat arttı. Rakam olarak iyi gidiyoruz." 'VENEZUELA'DA YÜZDE 572 ARTIŞ VAR' Latin Amerika bölgesine yapılan dizi ihracatının ise sadece mobilya değil, birçok sektörün ihracatına olumlu katkısı olduğuna işaret eden Terzi, "Özellikle Venezuela'da yüzde 572 gibi ciddi bir artış var. Paraguay ve Peru'da da yüksek artışlar söz konusu.
Paraguay - 15.11.2019
TİKA'dan Paraguay'da tarım teknik meslek lisesine destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Amerika ülkesi Paraguay'da tarım teknik meslek lisesine malzeme desteğinde bulundu.
Paraguay - 22.10.2019
Paraguay Büyükelçisi Peralta, Hattuşa'yı gezdi
Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, Anadolu'nun en eski medeniyetlerinden Hititler'in başkenti Hattuşa ve Alacahöyük antik kentleriyle müzelerini ziyaret etti.
Paraguay - 14.10.2019
Arjantin'de devlet başkanlığı seçimlerine doğru
Hükümeti döneminde uyuşturucu kaçakçılığıyla yapılan mücadeleye dikkati çeken Macri, "Biz göreve geldiğimizde Arjantin dünyadan en soyutlanmış ülkelerden biriydi. Ben kendimi dünya liderleriyle iyi bir ilişki kurmaya adadım, MERCOSUR'u canlandırdık, Uruguay ve Paraguay ile bozulan ilişkilerimizi iyileştirdik.
Paraguay - 7.10.2019
Bolivya'nın doğusundaki yangınlar yağışlarla söndü
Bolivya'daki yangınlardan bazıları ülke sınırları içinde Amazon ormanlarında etkili olurken, en fazla, Brezilya ve Paraguay sınırı yakınında yer alan Chiquitania bölgesindeki ormanların zarar gördüğü ifade edilmişti.
Paraguay - 5.10.2019
"Anuga Fuarı'nda küresel gıda sofrasının başköşesindeyiz"
Paraguay'ın bu yılki partner ülkesi olduğu fuara katılan 7 bin 590 firma arasında ilk sırada 925 firma ile İtalya yer aldı.
Paraguay - 2.10.2019
Maduro oyunu rakip sahaya taşıyor
Yaşadığı ekonomik, siyasal ve sosyal bunalımlar nedeniyle yıllardır rahat yüzü görmeyen, uygulanan yaptırımlar ve yanlış politikalar nedeniyle ekonomisi (artık daha fazla küçülemeyecek kadar) küçülen Venezuela bu yıl başında, daha öncekilere hiç benzemeyen bir krize girmişti. Meksika'nın yokluğunda Arjantin, Brezilya, Guatemala, Guyana, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Honduras, Panama, Paraguay, Peru, Santa Lucia ve Şili'nin katılımıyla toplanan Lima Grubu'nun, geçen yıl muhaliflerin boykot ettiği seçimleri yüzde 68'le kazanan Maduro'ya, 10 Ocak'taki yemin töreninin hemen öncesinde "yemin etmeme" çağrısı yapması krizin yaklaştığına işaret ediyordu.
Paraguay - 27.9.2019
Çavuşoğlu'ndan New York'ta yoğun diplomasi trafiği
Bakan Çavuşoğlu, En Az Gelişmiş Ülkeler (EAGÜ) Yıllık Bakanlar Kurulu Toplantısı'na da iştirak eden Çavuşoğlu, daha sonra Paraguay Dışişleri Bakanı Antonio Rivas Palacios, Uruguay Dışişleri Bakanı Rodolfo Nin Novoa, Dominik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Miguel Vargas ve Bolivya Dışişleri Bakanı Diego Pary Rodriguez ile ayrı ayrı ikili görüşmeler yaptı.
Paraguay - 27.9.2019
Türkiye, Filistin ve UNRWA'ya destek vermeye devam edecek
Çavuşoğlu, daha sonra Paraguay Dışişleri Bakanı Antonio Rivas Palacios, Uruguay Dışişleri Bakanı Rodolfo Nin Novoa, Dominik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Miguel Vargas ve Bolivya Dışişleri Bakanı Diego Pary Rodriguez ile ayrı ayrı ikili görüşmeler yaptı.
Paraguay - 26.9.2019
UEFA ASSIST 17 Yaş Altı Uluslararası Futbol Turnuvası
1. Grup'taki diğer maçta Senegal, Nijerya'yı 4-2 yendi. Turnuvada 2. Grup'ta ise İskoçya, Paraguay'ı, Angola ise Kamerun'u 2-1'lik skorlarla mağlup etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Paraguay Haberleri | Paraguay Haber - Haberler - Sayfa 4 - Paraguay haberleri, son dakika paraguay haber ve gelişmeleri burada. Son dakika: Esed Rejimi, 1915 Olayları'nı 'soykırım' olarak tanıdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 17:46:15. #1.15#
title