Palandöken yeni yıla Rus turistlerle merhaba diyecek

Palandöken yeni yıla Rus turistlerle merhaba diyecek

Erzurum Palandöken Dağı'nda hizmet veren Polat Renaissance Oteli, yeni sezona ve yeni yıla Rus turistlerle 'merhaba' diyecek.

Palandöken yeni yıla Rus turistlerle merhaba diyecek

Erzurum Palandöken Dağı'nda hizmet veren Polat Renaissance Oteli, yeni sezona ve yeni yıla Rus turistlerle 'merhaba' diyecek.

Dünya Üniversiteler arası Kış Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Erzurum Palandöken Dağı'nda yerli ve yabancı turist patlaması yaşanıyor. Daha çok Rus ve Ukrayna uyruklu turistlerinin tercih ettiği Palandöken Kayak Merkezi'ndeki tesislerinde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Bugün kış sezonunun açılışını yapan Polat Renaissance Oteli, müşterilerine tesislerinde program düzenledi. Çok sayıda yerli ve yabancı turist, kar üzerinde mangal ziyafeti ile beraber müzik eşliğinde eğlenirken, usta kayakçıların meşaleler ile yaptığı gösteri büyük ilgi gördü. Daha sonra otel içerisinde devam eden etkinliğe Polat Holding'in Onursal Başkanı İbrahim Polat'ta katıldı. Yabancı turistlerin Palandöken'e ilgilerinin her geçen yıl arttığını belirten İbrahim Polat, kış sezonunun hayırlı geçmesi temennisinde bulundu. Müşterilerinin daha çok kayak yapmak için geldiklerini dile getiren Otel Müdürü Koray Korkmaz ise yurt dışından birçok Türk ailesinin de yılbaşı için Palandöken Kayak Merkezi'ni tercih ettiğini söyledi.

'ERZURUMLU İŞADAMLARI KAZANCININ YÜZDE 10'UNU MEMLEKETİNE HARCASIN'

Öte yandan Türk Eğitim Sen Erzurum 2 nolu Şube Başkanı Murat Keskinler, Erzurum'da yaptığı yatırım ve eğitime verdiği desteklerden dolayı İbrahim Polat'a plaket verdi. Keskinler, Polat'tan Erzurum'da eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik desteğini beklediklerini söyledi.

Erzurum'a hizmet etmekten mutlu olduğunu ifade eden İbrahim Polat ise Erzurumlu işadamlarının kazancının yüzde 10'unu memleketinde yatırım ve yardım olarak harcaması çağrısında bulundu. Başbakan Tayyip Erdoğan'a Erzurum'a açılan havaalanı için teşekkür eden Polat, şöyle konuştu: "Başbakanımız seçim zamanında burada bir toplantı yaptı. Erzurum adına kendilerinden bir ricam oldu. Erzurum'a haftada iki uçak geliyordu. İlimize yerli ve yabancı turistin gelmesi için uçak seferlerinin arttırılması gerektiğini ilettim. Başbakanımızın talimatıyla şu an Erzurum'a sadece İstanbul'dan günde 8 tane uçak geliyor. Ayrıca Almanya ve Rusya gibi ülkelerden ilimize direkt uçuşlar yapılıyor. Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Elimizden geldiği kadar Erzurum'a eğitim ve kültür alanında yatırım yapmaya devam edeceğiz"

Basın mensuplarına bir süre önce çıkan ve hayatının anlatıldığı 'Alnımın teriyle İbrahim Polat' isimli kitabını da tanıtan Polat, kitabın hazırlanmasında Yaşar Kemal'in katkılarının bulunduğunu söyledi. Kitapta gençlik yıllarından bugüne kadar iş ve özel hayatında geçen anılarının yer aldığını açıklayan Polat, kitabının gelirinin ise her yıl 50 öğrencinin eğitim masrafları için harcanacağını bildirdi.

Kaynak: CHA