ÖSO, SİHA'lara Yerle Bir Edilen Öcalan Posterinin Olduğu Yerde Poz Verdi

ÖSO, SİHA'lara Yerle Bir Edilen Öcalan Posterinin Olduğu Yerde Poz Verdi

Afrin'de provokasyon amacıyla inşa edilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın sözde anıtı, yerli üretim silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile bombalandıktan sonra bu hale geldi.

Terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca, Afrin'de provokasyon amacıyla inşa edilen terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın sözde anıtı, yerli üretim silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile bombalandıktan sonra bu hale geldi.

YERLE BİR EDİLMİŞTİ

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yapılan keşif faaliyetinde, terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca, Kilis'in Gülbaba köyünün karşısındaki Darmık Dağı'nın güney yamacına "Öcalan Anıtı" inşa edildiği belirlenmiş, kısa süre sonra 53 metrelik beton yapının üzerine yerleştirilen Öcalan posteri yerle bir edilmişti.

ÖSO YERLE BİR EDİLEN 'ANIT' ÖNÜNDE POZ VERDİ

Devam eden operasyonların ardından Darmık Dağı ve çevresi teröristlerden tamamen temizlendi. ÖSO mensupları da vurulan Öcalan anıtı önünde poz verdi.

Örgüt mensuplarınca propaganda malzemesi haline getirilmek istenen sözde anıt için Zeytin Dalı harekâtı kapsamında hava harekâtı düzenlenmiş, yapının yerli üretim SİHA ve milli akıllı mühimmatlar kullanılarak bombalanmasının görüntüleri paylaşılmıştı.