New York: Kaçırılan İsrail Askerlerinin Ardından

New York: Kaçırılan İsrail Askerlerinin Ardından

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ile New York'taki BM Karargahında Biraraya Geldi.

New York: Kaçırılan İsrail Askerlerinin Ardından
19.09.2006 06:20 | Son Güncelleme: 19.09.2006 06:20

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ile New York'taki BM karargahında biraraya geldi.

Filistin Lideri Mahmud Abbas, yaklaşık 6 ay sonra İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ile biraraya geldi. Kaçırılan İsrail askerlerinin ardından yaşanan gerginlik, çatışmalara neden olurken, sağlanan ateşkes ve ambargonun kaldırılması ile birlikte, çözüm yolu olarak müzakereler öngörüldü. New York'ta bulunan BM karargahında görüşen ikili, başta kaçırılan askerlerin durumu olmak üzere çok sayıda konuyu irdeledi. Görüşme sonrası açıklamada bulunan Abbas, Filistinli militanlarca kaçırılan İsrail askerlerinin serbest bırakılması konusunda ellerinden gelen gayreti göstereceğini açıklayarak, görüşmenin oldukça olumlu olduğunu söyledi. Livni de görüşmenin yapıcı ve oldukça önemli olduğu vurguladı.

Öte yandan Abbas, Livni ile gerçekleştirdiği görüşmenin hemen öncesinde ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile toplantı gerçekleştirmişti.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title