Müşteri Deneyiminde 2 Büyük Ödül Türk Telekom'un
Haberler » Güncel » Müşteri Deneyiminde 2 Büyük Ödül Türk Telekom'un - Haber

Müşteri Deneyiminde 2 Büyük Ödül Türk Telekom'un

Türk Telekom, Marketing Türkiye tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen A.L.F.A Ödülleri'nde iki kategoride büyük ödüle layık görüldü.

Müşteri Deneyiminde 2 Büyük Ödül Türk Telekom'un

, Marketing tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen A.L.F.A Ödülleri'nde iki kategoride büyük ödüle layık görüldü.


Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Xsights Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen Müşteri Deneyim Endeksi araştırmasının birincilerine verilen ödüllerde Türk Telekom, "İletişim Sektörü", Tivibu ise "Dijital Platform" kategorisinin birincisi oldu.


Marketing Türkiye Dergisi öncülüğünde Xsights Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi araştırmasının sonuçları Kemer Country Club'da düzenlenen etkinlikle açıklandı. Etkinlikte, 40 kategorinin kazananları ödülünü teslim aldı. Türk Telekom'un ödüllerini ise Çağrı Merkezi Operasyonları Direktörü Eniz Akdağ aldı.


A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi'nde markaların yaşattığı müşteri deneyimini ölçümlemek adına; net tavsiye skoru, memnuniyet durumu, şikayet yaşandı ise bu konudaki çözüm odaklılığı ve şikayet yönetiminin müşterinin beklentisini karşılayıp karşılamadığına ilişkin sorular yöneltildi. Araştırmada ayrıca, müşterilere ödediği paranın karşılığını alıp almadığı da soruldu.


Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından 64 bin kullanıcısı bulunan "Türkiye'nin Sesi Paneli" üzerinden online yöntemle düzenlenen araştırma, 24 Nisan-2 Mayıs 2017'de kullanıcılar tarafından gerçekleştirildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler