Muğla Göcek'in Şampiyonu St. Anna Ekibi Oldu

Muğla Göcek'in Şampiyonu St. Anna Ekibi Oldu

Göcek'in şampiyonu St. Anna ekibi olduMUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde bu yıl 15'incisi düzenlenen Sonbahar Göcek Yarış Haftası sona erdi.

Göcek'in şampiyonu St. Anna ekibi oldu

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde bu yıl 15'incisi düzenlenen Sonbahar Göcek Yarış Haftası sona erdi. Dereceye giren yelkencilere ödüllerinin verildiği gecede, haftayı birinci tamamlayan St. Anna teknesi ekibi şampiyon oldu.

Göcek Mahallesi'nde Göcek Yat Kulübü ve D-Marin Göcek Marina tarafından düzenlenen 15'inci Sonbahar Göcek Yarış Haftası, ödül töreniyle sona erdi. D-Marin Göcek Marina etkinlik alanında düzenlenen törene; Göcek Yat Kulübü Komodoru Göker Tuncay, D-Marin Göcek Marina Müdürü Onur Ugan ve yarışlara sponsor olan firmaların temsilcileri katıldı. 12 ülkeden 571 yelkencinin 71 teknede yarıştığı etkinlikte ekipler, 3 gün boyunca mücadele verdi. Yarışların ardından ödül töreni, yapıldı. İzmir Marşı'yla başlayan törende, Atatürk'ün 79. ölüm yıldönümü nedeniyle hazırlanan video da alkışlar eşliğinde gösterildi.

Yarışların sonunda IRC 1 kategorisinde St. Anna teknesiyle yarışan Mikhail Kadetov ve ekibi, IRC 2 kategorisinde Symfony teknesiyle yarışan Frolov Viacheslav ve ekibi, IRC 3 kategorisinde Lettland teknesi ile yarışan İgors Bikovskis ve ekibi birinci oldu. IRC 4 kategorisinde Leader teknesi ile yarışan Volchkov Sergey ve ekibi, IRC 5 kategorisinde Loreley teknesi ile yarışan Andrey Sych ve ekibi, IRC 6 kategorisinde Ege 8 teknesi ile yarışan Tolga Tozkar ve ekibi, IRC 7 kategorisinde Blues Breaker teknesi ile yarışan Jeremy Stoke ve ekibi birinci oldu.

Haftanın en önemli ödülü olan 10 Kasım Atatürk Kupası ise St. Anna teknesiyle yarışan Mikhail Kadetov ve Rus ekibin oldu. Atatürk'ün yatı Savanora'nın yarı maketi tablo olarak verildi. Ödülünü almak için sahneye gelen ekipler ise Türk bayrağı açtı.

Ödül töreninin ardından yelkenciler, bir radyon kanalının eşliğinde yarışların stresini attı.