Montreal Haberleri

Montreal haber, Montreal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Montreal - 06.11.2019
Burkina Faso'da maden şirketi konvoyuna saldırı: 10 ölü
Merkezi Montreal'de bulunan Batı Afrika Maden Arama Şirketi (SEMAFO), askeri personelin de eşlik ettiği 5 otobüslük konvoyuna saldırı düzenlendiğini duyurdu.
Montreal - 05.11.2019
Kanada'da içme suyunda kirlilik
Kanada'nın Montreal ve Regina kentlerindeki çeşme suyunda yüksek oranda kurşun tespit edildi.
Montreal - 31.10.2019
Kanada, Katalan lider Puigdemont'un ülkeye girişine izin vermedi
Kanada, ayrılıkçı Katalan Lider Carles Puigdemont'un ülkeye girişine izin vermedi. Kanada resmi haber ajansı CanadianPress'e açıklama yapan Carles Puigdemont'un Montreal'deki avukatı Stephane Handfield, müvekkilinin Kanada ziyaretçileri için gerekli Elektronik Seyahat Vizesi başvurusunun, göçmenlik yetkililerince resmen reddedildiğini duyurdu.
Montreal - 27.10.2019
Türk bilim kadını Paris'te anıldı
Çavdar'ın söz konusu hastanede Fulbright Bursu ile araştırmacı olarak çalıştığını ifade eden Naymansoy, şöyle konuştu: "1961 yılında Amerikan Pediatri Akademisi'nde Board Sertifikası sınavını kazanarak ABD'deki diğer önemli pediatrik onkoloji merkezlerinde ve 1969 yılında NATO bursu ile Montreal McGill Üniversitesi Hematoloji-Onkoloji Departmanı'nda misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur.
Montreal - 22.10.2019
Genç piyanist Hakan Başar ilk albümünü müzikseverlerle buluşturdu
"Caz müziği özgürlüğü ifade ediyor" Albüme hazırlanırken keyifli bir süreç geçirdiğini anlatan Hakan Başar, şunları söyledi: "Bu süreçte müziğimi ilerlettim diyebilirim. Albümün çıkış sürecindeki en önemli nokta bence bu. Ayrıca Ferit Odman, İmer Demirer, Halil Çağlar Serin ve Kağan Yıldız gibi çok değerli isimlerle birlikte çalıştım. Onlarla aynı ortamda olabilmek bile benim için çok güzel bir şeydi ve apayrı bir sihri vardı." Başar, Michel Petrucciani, Oscar Peterson ve Bill Evans gibi bir piyanist olma ideali taşıdığını da aktararak, "İleride caz müziğimi daha da ilerletip, Uluslararası Montreal Caz Festivali ya da Viyana Caz Festivali gibi festivallere çalarak, buralarda ülkemi temsil etmek istiyorum.
Montreal - 11.10.2019
Çaykovski'nin eserleri Bursalı sanatseverlerle buluşacak
Kariyeri boyunca pek çok yarışmaya katılan Alexandre Moutouzkine, Walter W. Naumburg, New Orleans, Cleveland, Montreal, Iturbi (Valensiya) ve Arthur Rubinstein Uluslararası Yarışmaları başta olmak üzere pek çok yarışmadan ödüller kazanmıştır.
Montreal - 08.10.2019
Tiflis "UNESCO 2021 Dünya Kitap Başkenti" oldu
UNESCO tarafından 2001'den bu yana verilen bu unvana şu ana kadar Madrid (2001), İskenderiye (2002), Yeni Delhi (2003), Anvers (2004), Montreal (2005), Turin (2006), Bogota (2007), Amsterdam (2008), Beyrut (2009), Ljubljana (2010), Buenos Aires (2011), Erivan (2012), Bangkok (2013), Port Harcourt (2014), Incheon (2015), Wroclaw (2016), Conakry (2017), Atina (2018), Sharjah (2019) ve Kuala Lumpur (2020) kentleri sahip oldu.
Montreal - 08.10.2019
Türkiye'nin uçuş ağı 172 ülkeye ulaştı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, İkili Havacılık Ulaştırma Anlaşması'na, Montreal'de düzenlenen Uluslararası Sivil Havacılık Örgütünün (ICAO) 40.
Montreal - 30.09.2019
Ticaret Bakanlığına "Montreal Protokolü Global Ödülü"
Ozon Tabakasını İncelten Maddelere İlişkin Montreal Protokolü kapsamındaki kısıtlama ve yasaklamaların uygulanmasında kritik rol oynayan gümrük ve muhafaza personelinin başarılı çalışmaları nedeniyle Ticaret Bakanlığı Montreal Protokolü Global Ödülü'ne layık görüldü.
Montreal - 26.09.2019
Türk sivil havacılığına uluslararası güvenlik sertifikası
Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından Türkiye'ye, havacılık güvenliğinde gösterdiği başarıdan dolayı "ICAO Başkanlık Konseyi Havacılık Güvenliği Sertifikası" verildi. Türkiye'nin sivil havacılık güvenliğindeki başarısını taçlandıran sertifika, ICAO'nun Montreal'deki merkezinde düzenlenen törenle Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü Konsey Başkanı Olumuyiwa Benard Aliu tarafından Türkiye'nin ICAO nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ali Rıza Çolak'a takdim edildi.
Montreal - 23.09.2019
Karatede 4 madalya
Türk karateciler, daha önceki Salzburg, İstanbul ve Montreal etaplarında 8 altın, 6 gümüş ve 9 bronz madalya kazanmıştı.
Montreal - 22.09.2019
Türkiye Elektro Teknoloji İhracatçıları Birliği heyeti Kanada'da
Türk enerji sektöründen bir ticaret heyeti yerel alıcılar ve distribütörlerle buluşmak üzere Kanada'ya geldi. Türkiye'nin Toronto Ticaret Ataşesi Mehmet Ekizoğlu'nun da önderlik ettiği Türkiye Elektro Teknoloji İhracatçıları Birliği (TET) tarafından organize edilen ticaret heyeti, beyaz eşya, elektronik malzemeler, kablolar, elektrik üretimi ve dağıtım ekipmanlarının Kanada pazarına ihraç edilmesi için Toronto ve Montreal kentlerinde düzenlenen etkinliklerde Kanadalı muhatapları ile bir araya geldi.
Montreal - 21.09.2019
Toros dağları'ndan gelen bala 'dünyanın en iyi balı' ödülü
MERSİN'in Erdemli ilçesinin yüksek kesimlerinde Toros Dağları'nın eteğinde 2 bin 500 rakımda üretilen Eğriçayır balı, Kanada'nın Montreal kentinde Dünya Arıcılık Örgütü ev sahipliğinde düzenlenen 46'ncı Dünya Arıcılık Kongresi'nde 'Dünyanın En İyi Balı' ödülüne alarak Türk balcılığını...
Montreal - 21.09.2019
Dha yurt bülteni - 3
Toros Dağları'ndan gelen bala 'Dünyanın en iyi balı' ödülüMersin'in Erdemli ilçesinin yüksek kesimlerinde Toros Dağları'nın eteğinde 2 bin 500 rakımda üretilen Eğriçayır balı, Kanada'nın Montreal kentinde Dünya Arıcılık Örgütü ev sahipliğinde düzenlenen 46'ncı Dünya Arıcılık Kongresi'nde...
Montreal - 21.09.2019
Toros dağları'ndan gelen bala 'dünyanın en iyi balı' ödülü
Mersin'in Erdemli ilçesinin yüksek kesimlerinde Toros Dağları'nın eteğinde 2 bin 500 rakımda üretilen Eğriçayır balı, Kanada'nın Montreal kentinde Dünya Arıcılık Örgütü ev sahipliğinde düzenlenen 46'ncı Dünya Arıcılık Kongresi'nde 'Dünyanın En İyi Balı' ödülüne alarak Türk balcılığını...
Montreal - 19.09.2019
Karatede sezon Şili'de sona erecek
Türk karateciler, daha önceki Salzburg, İstanbul ve Montreal etaplarında 8 altın, 6 gümüş ve 9 bronz madalya kazanmıştı.
Montreal - 16.09.2019
Ozon tabakasındaki delik son 30 yılın en küçük seviyesine geriledi
1987'de imzalanan Montreal Protokolü, atmosfere en çok zarar veren kimyasalların üretimi ve kullanımının yasaklanmasını öngörmüştü.
Montreal - 16.09.2019
Binali Yıldırım Montreal'de Türklerle buluştu
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Kanada'nın Montreal kentinde sohbet ettiği Türk vatandaşlarına, "Sizler ülkemizin yurt dışındaki elçilerisiniz.
Montreal - 13.09.2019
"Dünyanın En İyi Balı" ödülü Türkiye'ye verildi
Kanada'nın Montreal kentinde 8-12 Eylül tarihleri arasında yapılan 46. Dünya Arıcılık Kongresi'nde Eğriçayır Balı, "Dünyanın En İyi Balı" ödülüne layık görüldü.
Montreal - 12.09.2019
Kanada'daki seçim kampanyasına dini semboller yasası damgasını vurdu
Peçe takan Müslüman kadınların da yüzlerini açmadıkları sürece kamu hizmetlerinden yararlanamayacakları hükümünü getiren yasanın ilk uygulamasıyla Montreal'deki iki kadın Müslüman öğretmen, başörtülerini çıkarmayı reddettikleri için işlerinden olmuştu.
Montreal - 08.09.2019
Kayıp bagaja tazminat
Mahkeme, davacıya ait bavulun içinde spor malzemeleri olmaksızın eksik ve geç teslimi nedeniyle Montreal Sözleşmesi hükümlerine göre davacının manevi tazminat talep edemeyeceğine dikkat çekti.
Montreal - 28.08.2019
ASALA'nın şehit ettiği Albay Altıkat Ottawa'da anıldı
Törene katılan eski Senatör Anne Cools da zamanın Başbakanı Pierre Trudeau'nun bu insanlık suçu karşısında çok sarsıldığını söyledi. Dönemin gazetelerinden alıntılar yapan Cools, Albay Altıkat'ın şehit edilmesi, 1982 yılında Ermeni teröristlerce Ottawa Büyükelçiliği eski Ticaret Müşaviri Kani Güngör'e düzenlenen saldırı ve 1985 yılında Ottawa Büyükelçiliğine yapılan terör baskını hakkında bilgi verdi. Kanadalı Türkler Konseyi Temsilcisi Özay Mehmet ise Albay Altıkat'ı şehit eden teröristlerin hala yakalanamadığına dikkati çekerek, Kanada Türk toplumunun geç de olsa adaletin tecelli etmesini beklediğini, suçluların yakalanıp en ağır şekilde cezalandırılana kadar bu konunun takipçisi olmayı sürdüreceklerini bildirdi. Anma töreninde daha sonra şehit diplomatlar ve kamu görevlileri için Montreal Yunus Camisi İmam-Hatibi Adem Atalay tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.
Montreal - 21.08.2019
Cirque du Soleil, İstanbul'da Bazzar'ı sahneledi
Cirque du Soleil Entertainment Group, 20 sokak performansçısı ile 1984'te Montreal'de kuruldu.
Montreal - 15.08.2019
İzmir Barosu'ndan Kanada'ya, altın madeni mektubu
Kanada Barosu, Ontario Barosu, Quebec Barosu, Toronto Avukatlar Örgütü, Ottawa Barosu, Montreal Barosu, Kanada Çevre Hakları Örgütü, İnsan Hakları İçin Kanadalı Avukatlar Örgütü ile başta Kanada Başbakanı Justin Trudeau olmak üzere mecliste temsil edilen siyasi parti ve temsilcilerine, İzmir Barosu tarafından yollanan mektupta, Kaz Dağları'nda çevre katliamı yaşandığı belirtilerek, buna karşı hem Kanada'da hem de Türkiye'de ortak hukuk mücadelesi yürütme çağrısı yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Montreal Haberleri | Montreal Haber - Haberler - Sayfa 4 - Montreal haberleri, son dakika montreal haber ve gelişmeleri burada. Kanada'da esrar yetiştiriciliği üzerine diploma programı açılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 10:41:28. #1.14#
title