Malatya: Malatya İl Genel Meclisi Çalışmaları - Haberler
Haberi Paylaş

Malatya: Malatya İl Genel Meclisi Çalışmaları

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Malatya: Malatya İl Genel Meclisi Çalışmaları

Malatya İl Genel Meclisi'nde İlçeler Arasında Ayrımcılık Yapıldığı İddiası Nedeniyle Tartışmalar Yaşandı.

Malatya İl Genel Meclisi'nde ilçeler arasında ayrımcılık yapıldığı iddiası nedeniyle tartışmalar yaşandı.

Malatya İl Genel Meclisi, ekim ayı çalışmalarını Özel İdare Salonu'nda yaptığı toplantıyla tamamladı. Meclis Başkanı Bekir Çelik başkanlığında yapılan toplantıda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nin 2007 yılı yatırım programı konuşuldu. Yatırım programının 15 Ekim 2006 tarihinde hazır olacağı bildirildi. Meclis üyeleri, hazır olacak olan yatırım programını oy çokluğuyla kabul etti. Yatırım programıyla ilgili konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Kazgan, "Çok yoğun ve faal bir dönem geçiyoruz. Bir yandan köy yatırımları, bir yandan Özel İdare'nin projelerinin büyük bir ağırlığı var. Fakat, bu yıl içerisinde, yapılan çalışmalar içerisinde kendi yetersizliklerimizi ve eksikliklerimizi görmeye çalıştık. Çünkü önümüzdeki yıl çok yoğun bir çalışma olacak" dedi.

Önümüzdeki yıl uzak ilçelere en iyi şekilde yol yapım hizmetinin götürülmesi için konkasör alınması gerektiğini belirten Kazgan, KÖYDES projesi kapsamında yol ağının sürekli genişlemesi nedeniyle asfalt ekibini güçlenmesinin şart olduğunu kaydetti. Kazgan, sondaj çalışmaları için jeofizik ölçüm cihazının alındığını ve parasının ödendiğini belirterek, jeofizik cihazıyla yapılacak ölçümlerden sonra sondaj çalışmalarının yürütüleceğini söyledi. Bazı meclis üyelerinin yatırım programlarının uygulanmasında ilçeler arasında bölgecilik yapıldığı şeklindeki iddialarına İl Genel Meclis başkanı Bekir Çelik ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Kazgan tepki gösterdi. Kazgan, "Hiçbir şekilde bölgeciliğin içerisinde değiliz. Benim için Malatya'nın her tarafı aynıdır. Eğer bölgecilik program üzerinde yapılmışsa bunu kendi aranızda değerlendirin. 2006 yılı itibariyle her ilçeye ekipler gönderdiniz, bu ekiplerin sevk ve idaresini kaymakamlara verdiniz. Doğrusu ilçelerde çalışan kepçenin greyderin ve yolların sorumluluğu sizlerin üzerinde. Bunları yönlendiren sizlersiniz" dedi.

Kazgan, siyasi konuşmalaraysa tepki göstererek, yerinde olmayan siyasi konuşmaların yapıldığını vurguladı. Meclis üyeleri bir süre kendi aralarında tartıştı.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title