Lys Türkiye 2. Bursa'dan

21.07.2011 16:43 | Son Güncelleme: 21.07.2011 16:43
Lys Türkiye 2. Bursa'dan

Bursa Özel Nilüfer Lisesi'nden Yunus Emre Narin Y-TS-2 alanında 560. 342 puan alarak Türkiye 2. 'si oldu.

Bursa Özel Nilüfer Lisesi'nden Yunus Emre Narin Y-TS-2 alanında 560. 342 puan alarak Türkiye 2. 'si oldu.

Yeşilırmak Dershanesi'nde gazetecilere dereceler hakkında bilgi veren Nilüfer Eğitim Kurumları Koordinatörü Muammer Aydın, sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

"Bursa Yeşilırmak Dershaneleri Türkiye'de ilk 10'a 4 öğrenci, ilk 100'e 9 öğrenciyi yerleştirebilmiştir. Yunus Emre Narin, Bursa'mızın gururu, yüz akı oldu. Eğitimde süper lige yükselmiş olduk" dedi.

Yunus Emre Narin de iyi bir sonuç beklediğini, fakat Türkiye 2. 'liği gibi bir derecenin kendisi için sürpriz olduğunu belirtti Narin, başarısının temelinde düzenli ve disiplinli çalışmanın olduğunu belirterek, "Hocalarımın tavsiyelerine uyarak, onların hazırladığı programa göre çalıştım. Başarımdan şu an ailemin haberi yok. Telefonla haber vermek yerine, karşılarına çıkıp bu sonucu onlara vermek istiyorum. Kendimi fazla sıkmadan, devamlılığı sağlayarak çalıştım. Sınava hazırlananların lise 3. sınıftan itibaren hazırlanmaları gerekir. Ayrıca yaz tatillerini de iyi değerlendirmek gerekir"diye konuştu.

Narin'in öğretmeni Abdurrahman Büyüktepe ise başarılı öğrencileri tebrik ederek, başarının istikrarlı bir çalışmanın ürünü olduğunu söyledi. Büyüktepe, " Bu öğrencilerimizin hepsinden lise 1. sınıftan itibaren derece bekliyorduk. Öğrencilerimiz SBS'de de başarılı sonuçlar almıştı" şeklinde konuştu.

- BURSA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title