Real Madrid'in Hırvat Yıldızı Luka Modric İçin 8 Ay Hapis Cezası İstendi

Real Madrid'in Hırvat yıldızı Luka Modric için vergi kaçakçılığı suçlamasıyla 8 ay hapis cezası istendi.

Hırcat yıldız Luka Modric için vergi kaçakçılığı suçlamasıyla 8 ay hapis cezası istendi. Modric'in 870 bin 728 euro tutarında Kamu Hazinesine karşı iki mali suç işlediği tespit edildi.

Önce Lionel Messi, ardından Neymar, sonra Cristiano Ronaldo ve şimdi de Luka Modric. İspanyol Maliyesi dünyaca ünlü futbol yıldızlarının peşini bırakmıyor. Ronaldo ve Neymar'a ülkeyi terk ettirecek şekilde vergi cezaları çıkaran ve hapis tehdidi ortaya koyan İspanyol Maliyesi, bu kez de Real Madrid'in yıldızı Luka Modric'in peşine düştü.

KAMU HAZİNESİNE KARŞI İKİ MALİ SUÇ İŞLEDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Rusya'da yapılan FIFA Dünya Kupasında altın top ödülünü kazanan Hırvat yıldız Luka Modric için vergi kaçakçılığı suçlamasıyla 8 ay hapis cezası istendi. İspanya'nın El Mundo Gazetesi'nin iddiasına göre Modric'in 870 bin 728 euro tutarında Kamu Hazinesine karşı iki mali suç işlediği tespit edildi.

HAPİS YATMAK ZORUNDA DEĞİL

Yine aynı gazetenin iddiasına göre Modric, cezaevine girmemek için savcılıkla bir anlaşma imzalayacak. Zaten 2 yıldan az hapis cezası aldığı için İspanya yasalarına göre hapis yatmak zorunda da değil. Yine de yapacağı anlaşmayla pek çok yükümlülüğü kabul edecek.

Maliye Bakanlığı ile imzalanacak anlaşmaya göre suçlandığı rakamın üzerinden yüzde 40'ına kadarını para cezası ödeyecek. Yani 348 bin 291 euro. Hapis cezası yerine, diğer futbolcuların yaptığı gibi günlük 250 euro ceza ödemeyi kabul edecek.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.