Kremerata Baltica Orkestrası İş Sanat Sahnesinde

Kremerata Baltica Orkestrası İş Sanat Sahnesinde

Kremerata Baltica Orkestrası İş Sanat Sahnesinde
Bültenler - Haberler | Kültür Sanat

İş Sanat ödüllü trompetçi Gábor Boldoczki ve Kremerata Baltica Orkestra'sını ağırlıyor.

Kremerata Baltica Orkestrası, ünlü trompetçi Gábor Boldoczki yönetiminde ve solistliğinde İş Sanat sahnesinde

Avusturya'nın efsanevi Lockenhaus Oda Müziği Festivali'nde kemancı Gidon Kremer tarafından 1997 yılında müzik dünyasına tanıtılan Kremerata Baltica, trompet sanatçısı Gábor Boldoczki yönetiminde ve solistliğinde İş Sanat sahnesinde klasik müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Eleştirmenlerce trompet rönesansının en parlak figürü olarak nitelendirilen ve 2010 yılında besteci ve piyanist Fazıl Say'ın ilk Trompet Konçertosunun dünya prömiyerini Almanya'da gerçekleştiren Boldoczki'yi Türk seyircileri de yakından tanıyor. Henüz 14 yaşında iken Macaristan Ulusal Trompet Yarışması'nı kazanan trompet virtüözünün,2003 Echo Klassik başta olmak üzere pek çok ödülü bulunuyor.

Vivaldi'nin farklı enstrümanlar için bestelediği konçertolarını trompete uyarlayarak kaydettiği "Tromba Veneziana" isimli son albümü 8 Kasım'da müzikseverlerle buluşturan Boldoczki, dünya turnesi kapsamında İş Sanat'ta Kremerata Baltica eşliğinde sahne alıyor.

Litvanya, Letonya ve Estonyalı 23 genç sanatçının bir araya gelmesiyle oluşan Kremerata Baltica; coşku ve enerjilerini seyirciye yansıttıkları özel sahne performanslarıyla müzikseverlerin büyük beğenisini kazanıyor. Kremer'in uzun vadeli vizyonu doğrultusunda bir eğitim projesi olarak ele aldığı orkestra, müzik dünyasına adım attıktan birkaç yıl sonra kendini kanıtlayarak, dünyanın en iyi oda orkestraları arasında yerini aldı. Orkestra bu başarılarını 2002 yılında aldığı Grammy ve ECHO ödülü ile taçlandırdı.

Rossini, Verdi, Donizetti gibi önemli bestecilerin İtalyan Konçertoları'nın yorumlanacağı konser 27 Kasım Çarşamba gecesi İş Sanat'ta.

KREMERATA BALTICA
Gabor Boldoczki(yöneten/trompet)

Tarih: 27 Kasım Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: İş Sanat
Bilet Fiyatları:
1.Kademe 120 TL 2.Kademe 80 TL 3.Kademe 70 TL İndirimli 60 TL Öğrenci 20 TL

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title