Kıbrıs Rum Yönetimi İsrail Başbakanı Olmert'in Açıklamalarını Araştırıyor

Kıbrıs Rum Yönetimi İsrail Başbakanı Olmert'in Açıklamalarını Araştırıyor

Kıbrıs Rum Yönetimi Sözcüsü Hristodulos Paşardis, Türkiye Medyasında, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in KKTC'ye Uygulanmakta Olan İzolasyonlar ve Ercan Havaalanı'na Direkt Uçuşlar Konusunda Yer Alan Açıklamaları Gerçekten Yapıp Yapmadığını Araştırdıklarını Söyledi.

Kıbrıs Rum Yönetimi İsrail Başbakanı Olmert'in Açıklamalarını Araştırıyor

Kıbrıs Rum Yönetimi Sözcüsü Hristodulos Paşardis, Türkiye medyasında, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in KKTC'ye uygulanmakta olan izolasyonlar ve Ercan Havaalanı'na direkt uçuşlar konusunda yer alan açıklamaları gerçekten yapıp yapmadığını araştırdıklarını söyledi.

Rum radyosunun haberine göre Paşardis, KKTC hava ve deniz limanlarının 'yasadışı olduğu' şeklindeki Rum tezini tekrarladığı açıklamasında, "Kıbrıs Cumhuriyeti'nin işgal altındaki bölgelerindeki yasadışı havaalanı uluslararası camia tarafından tanınmayan yasadışı bir rejimin organıdır. Herhangi bir ülkenin uçağının uçuş yapması, BM Güvenlik Konseyi kararları ve uluslararası hava trafiği kurallarının ihlali demektir. BM kararları, BM üyesi ülkeleri yasadışı bir ayrılıkçı varlığa yardım yapmamaya ve kolaylık sağlamamaya çağırır. Bunlara işaret ederken, İsrail Başbakanı'nın, ülkenin havayolları şirketlerinin yasadışı bir sahte devletin, yasadışı havaalanlarına yasadışı uçuşlar yapmalarıyla ilgilenmediğine inanmamız zor" dedi.

(MG-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA