Kale'de Okul Öncesi Çocuk Şenliği Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Kale'de Okul Öncesi Çocuk Şenliği Düzenlendi

AA - Haberler | Yerel
Kale'de Okul Öncesi Çocuk Şenliği Düzenlendi

Kale ilçesinde, "Okul Öncesi Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Kale ilçesinde, "Okul Öncesi Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Kale Anaokulunun bahçesinde düzenlenen şenlik kapsamında, Bent, Kıyıcak, Sarıot ve İkizpınar Köylerindeki ana okullarında okuyan minik öğrencilerin resim sergileri açıldı.

Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, şenlikte yaptığı konuşmada, ana okullarının çocuklar için gerçek bir sosyal deneyim olduğuna dikkat çekerek, şöyle dedi:

"Ana okulları, çocuğun merkez olduğu ve tüm ilginin üzerinde olduğu bir ortamdan uzaklaşıp ilgiyi, sevgiyi paylaştığı, bir düzen içinde grup halinde hareket ettiği, beklemeyi, sabretmeyi öğrendiği, tüm ihtiyaçlarını karşılaması için desteklendiği ilk ortamdır. Çocuk ana okullarında öncelikle düzen öğrenir. Her gün aynı saatte kalkıp, aynı düzen içinde okuluna gitmektedir. Bu ev yaşamında da düzen sağlar. Belirli bir saatte yatmayı, düzenli olarak kahvaltı etmeyi öğrenir. Düzenli ve sürekli arkadaşlıkları olur. Arkadaşlarını aramaya, onlar tarafından aranmaya başlar. Arkadaşlık ve arkadaşlarıyla paylaştıkları önemli olmaya başlamıştır. Anne ve babası dışında öğretmeni ve okuldaki arkadaşları hayatında önemli olmaya başlarlar. "

Konuşmanın ardından şenliğe katılan minik öğrenciler, yaptıkları etkinliklerde hünerlerini sergilediler. Daha sonra köylerdeki ana okullarından gelen öğrencilerin resim sergisi açıldı.

- MALATYA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title