Haberler

İtb'den Sanal Pazar

İzmir Ticaret Borsası (İTB), www.ecommoditybazaar.com alan adı ile kurduğu web sitesi üzerinden, uluslararası çalışacak bir elektronik emtia portalını hizmete açtı.

İzmir Ticaret Borsası (İTB), www.ecommoditybazaar.com alan adı ile kurduğu web sitesi üzerinden, uluslararası çalışacak bir elektronik emtia portalını hizmete açtı. Portala göre ürünlere sanal pazardan ulaşılabilecek.

Ekonomi Bakanı Yardımcısı Adnan Yıldırım İTB Başkanı Işınsu Kestelli le birlikte emtia portalının ilk gongunu aldı. Swissotel Grand Efes'te düzenlenen meslis toplantısında konuşan Yıldırım, Ekonomi Bakanlığı olarak, geleceğe yönelik ve dünyayla entegre olma bakımından önemli buldukları bu projeyi destekleyeceklerini belirterek, "Açılışı yapılan proje bizim Ekonomi Bakanlığı olarak bir çok ülkede, işadamlarının karşılıklı biraraya geldiği ortamın elektronik ortamındaki şekli olacak. Geleceğe yönelik bir proje olması nedeniyle çok önemli görüyoruz. İTB lisanslı depoculuk ve Elektronik Emtia Portalı'nın dünyaya açılan projeleri ile dünyaya açılıyor. Biz de gittiğimiz ülkelerde İTB ile birlikte bu portalın tanıtımını yapmaya, diğer ülkelerle ülkelerle işbirlikleri kurulmasına destek vereceğiz. Hatta biraz erken davranarak, Kazakistan'daki muhataplarımıza söyledik. Bu projenin dünya markası olarak yer bulacağını ve pek çok ülkede anlamlı olacağını görüyorum" dedi.

Yıldırım Mayıs ayında İzmir'de ekonomi zirvesi yapılacağını belirterek, "Ekonomi Zirvesi'ni geçtiğimiz yıl İzmir'de başlattık. Ardından tüm illerimizden bu etkinliği yapma çağrısı geldi. Bu açıdan da İzmir öncü oldu. İZKA ve İzmir Valiliği öncülüğünde Mayıs başında Türkiye'deki tüm yabancı elçilerle ve ticaret müsteşarları İzmir'de toplayacağız. Orada da ekonomiye konuşup, İzmir'e katkı sağlaması için yapılabilecekler ele alınacak" dedi.

SANAL İHALE

İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli de Elektronik Emtia Portalı'nın çalışma sistemi hakkında bilgi vererek, İTB işletmeciliğinde açılan www.ecommoditybazaar.com alan adı ile bir web sitesi oluşturduklarını, bu sitenin portala üye firmaların toptan satışını yapmak istedikleri ürünlerini sergilemelerine, toptan alım ve satım yapmak istedikleri ürünler ile ilgili açık arttırma ve açık eksiltme şeklinde ihale açmalarına imkan sağlayacağını söyledi. Kestelli, "Yakın bir gelecekte, sadece portal üyelerine hizmet vermesi amacıyla uluslararası emtia fiyatları konusunda bilgilendirici bir bilgi sayfasının da portala eklenmesini hedefliyoruz. Portal İngilizce ve Türkçe hazırlandı ama diğer ülkelere de yaygınlaşması için İngilizce hizmet verecek şekilde tasarlandı. Portal, ürün sergileme, ihale açma ve diğer yan hizmetler açısından kapalı bir sistemde olacak ve sadece üyelerine hizmet verecek" dedi. - İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ekonomi Bakanlığı Swissotel Efes Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin ittifak resti ortalığı karıştırdı! Erdoğan kurmaylarını ''Aman ha'' diyerek uyardı

Bahçeli'nin ittifak resti ortalığı karıştırdı! Erdoğan kurmaylarını ''Aman ha'' diyerek uyardı

Yerlikaya'nın hedefinde gündüz kuşağı programları var: O yayınlardan hoşlanmıyorum

Yerlikaya'nın hedefinde gündüz kuşağı programları var: O yayınlardan hoşlanmıyorum

Tahliye olan Sıla Doğu, 'Dilan' diye bağırarak ağladı

Tahliye olan Sıla Doğu, "Dilan" diye bağırarak ağladı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title