İşadamı Odaman'dan Bandırma'ya Denizcilik Lisesi...

İşadamı Odaman'dan Bandırma'ya Denizcilik Lisesi...

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ndeki Odaman Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Timur Odaman, Sahil Kenti Olan Bandırma'ya Bir Denizcilik Lisesi Yaptırmak Amacında Olduğunu ve Bu Konuda Fizibilite Çalışmalarına Başladığını Söyledi.

İşadamı Odaman'dan Bandırma'ya Denizcilik Lisesi...

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ndeki Odaman Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Timur Odaman, sahil kenti olan Bandırma'ya bir denizcilik lisesi yaptırmak amacında olduğunu ve bu konuda fizibilite çalışmalarına başladığını söyledi.

Bandırma Kaymakamı Salih Keser ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Demirhan, Bandırma'ya daha önce Anadolu Lisesi yaptıran işadamı Burhan Timur Odaman'ı ziyaret etti. Ziyarette hedefinin sahil kenti olan Bandırma'ya bir denizcilik lisesi yaptırmak olduğunu ifade eden Odaman, bu konuda fizbilite çalışmaları yaptığını belirtti. İşadamı Odaman, "Turistik otel yaptırırken bir yandand a yarım kalan Anadolu Lisesi'nin inşaatına devam ettik. Otelimin inşaatından daha fazla Anadolu Lisesi inşaatına özen gösterdik ve biran önce bitirip Milli Eğitim'e devrederek eğitime açmıştık. Şimdi denizcilik lisesi için uygun arsa bakıyoruz ve bu konuda çalışmalarımız sürüyor" dedi. Kaymakam Keser ve Milli Eğitim Müdürü Demirhan'da ünlü iş adamına destek vereceklerini ifade ederek eğitime verdiği destekten memnun kaldıklarını belirttiler.

(MY-MEY)

28.04.2007 20:19 TSİ

Kaynak: İHA