'İnanılmaz Buluşlar' Sezonu

'İnanılmaz Buluşlar' Sezonu

Dıscovery Channel, 9 Mayıs'ta 'İnanılmaz Buluşlar' sezonunu açıyor.

'İnanılmaz Buluşlar' Sezonu

Discovery Channel, İnanılmaz Buluşlar sezonunu, Mythbusters ekibinin hazırladığı Zincirsiz Reaksiyon ve James May'in Erkekler Laboratuvarı'nın yeni bölümünü de içeren üç yepyeni programla bu hafta açıyor. Geniş kapsamlı ölçek mekanizmaları, insan becerilerini ölçen hakiki testler ve yeryüzünü yerinden oynatan icatlar, Discovery Channel takipçilerini, yenilikçi tutkusuyla heyecanlandırıp onlar için ilham kaynağı olacak.

20. yüzyıldan beri önemli buluşlar olmasaydı, dünya bugün son derece farklı ve zorlayıcı olacaktı. Uçaktan tutun elektro gitara, dijital kameradan elektrikli arabalara kadar, 20. yüzyıl, insanlık tarihinin icatlar açısından en göz alıcı çağı. Dünyayı Sarsan Buluşlar serilerinde, izleyiciler dünyayı değiştiren yıllar ve icatlar arasında keşif yolculuğuna çıkacak. 9 Mayıs 23.00'de, Discovery Channel'da ilk defa izleyicilerle buluşacak olan Dünyayı Sarsan Buluşlar büyük fikirlerin nereden çıktığını, onları hayata geçiren harika ve ilginç dehaları ve başarısız olan icatları araştırıyor.

İNANILMAZ BULUŞLAR ZİHNİSİNİR'E İLHAM VERECEK

Porof. Zihnisinir'in yaratıcısı İrfan Sayar da 'İnanılmaz Buluşlar' sezonunu sabırsızlıkla beklediğini söylüyor. Sayar,"Benim gibi icat meraklısı biri için İnanılmaz Buluşlar Sezonu kaçırılmayacak bir fırsat olacak. Dünyayı Sarsan Buluşları ben de çalışmalarımda hep ilham almışımdır. Bu icatları sezon boyunca izlemek hem çok ilginç hem de eğlenceli olacak. Büyük buluşları olduğu kadar başarısız icatları bir araya toplayan Dünyayı Sarsan Buluşlar programını merakla bekliyorum" diyor.

ERKEKLER LABORATUVARINDA BECERİLERİNİZİ TEST EDİN

Bu arada, modern çağ insanının becerilerini pekiştirmek amacıyla aksiyon dolu bir göreve atılan James May ve ekibi, bir sürü zorluğa meydan okuyarak insan becerilerini geliştiriyorlar. Meydan okunan zorluklardan bazıları, bilardo masası inşa etmek, penaltı golünü atmak, ya da sıfırdan başlayarak tuvalet kâğıdı ve Swiss Army bisikleti gibi 'erkek oyuncakları' yapmak! 9 Mayıs Çarşamba günü saat 21:25'te izleyenleriyle buluşacak olan James May'in Erkekler Laboratuvarı'nın yepyeni sezonuyla birlikte artık erkekler için tekrardan becerikli olma zamanı başlıyor.

James May, Erkekler Laboratuvarı fikri ilk kez ortaya çıktığında çok eğlenceli bir iş olduğunu düşündüğünü belirtiyor. "Programa başlayınca zorlukları da olmadı değil" diyen James May, Erkekler Laboratuvarı'nda maçın kaderini belirleyen penaltı atışını atmayı denerken epeyce zorlandığını ancak püf noktalarını öğrendiğini söylüyor. May, "Düşündüğümüz her şeyi hayata dökebiliriz. Gerçekten istediğimiz her şeyi yapabilecek kapasite olduğumuz düşünüyorum. Programda da özellikle erkeklere bunu göstermek istedik" diyor.

Mythbusters'ın ekibi Adam ve Jamie, çekimler boyunca kamera arkasında olacak ve itinalı, zincirleme reaksiyon mekanizmaları inşa ederken farklı altyapılara sahip rakip takımların yenilikçi, yaratıcı serilerini değerlendirecekler. Her hafta, artistlerden, roket bilim adamlarından, animatronik uzmanlardan, mühendislerden ve hatta sıradan kişilerden oluşan iki ekibe, aynı araç ve gereçlerden oluşan takımlar temin edilecek ve belli bir temaya dayalı mekanizma serilerini tamamlayabilmeleri için 5 gün verilecek. 9 Mayıs Çarşamba günü saat 20:30'da Discovery Channel'da izleyicilerle buluşacak olan Zincirsiz Reaksiyon, sınırların ötesinde düşünmenin gerçek bir testi.