İlköğretim Okulunda Okuma Saati Uygulaması
Haberler » Yerel » Haber

İlköğretim Okulunda Okuma Saati Uygulaması

Erzincan Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu Kültür-edebiyat ve Kütüphanecilik Kulübü Tarafından Öğrenciler Arasında Okumanın Yaygınlaştırılması ve Amacıyla Kitap Okuma Saati Düzenlendi.

İlköğretim Okulunda Okuma Saati Uygulaması

Erzincan Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu Kültür-Edebiyat ve Kütüphanecilik Kulübü tarafından öğrenciler arasında okumanın yaygınlaştırılması ve amacıyla kitap okuma saati düzenlendi.

Vali Recep Yazıcıoğlu, İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Dündar, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, düzenlenen kitap okuma saatinin çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması yönünde çok faydalı olduğunu belirtti. Dündar:" Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü’nce il genelindeki tüm okullarda kitap okuma saati ikinci yarı eğitim döneminde başlamıştır. Ancak okulumuzda bu çalışmayı 2008 eğitim yılı başından itibaren başlattık. Okuma saatleri için okul yönetimimizce bir program hazırlandı. Hergün sabah ve öğlen dönüşümlü olarak uygulanan 30'ar dakikalık kitap okuma saati birinci sınıflardan başlayarak 8.sınıfı kapsamaktadır. Kitap okuma saati öğrenci velilerimiz tarafından da desteklenmektedir. Bu destekle öğrencilerimize kitap kazandırılması konusunda had safhaya ulaşılmıştır. Öğrencilerimiz kitap okuma saatinin kendilerini çok mutlu ettiği ve bunun kesintisiz olarak devam etmesi noktasında okul yönetiminden istekte bulundular. Toplam 700 öğrencinin eğitim gördüğü okulumuzda uyguladığımız bu tür çalışmalarla çocuklarımıza düzenli ve disiplinli bir şekilde okuma alışkanlığı kazandırılıyor. Bunun yanında kitap yönünden çocuklarımızın gerek evlerinde gerekse okulun kütüphanesinde zenginleşmesine neden oldu."dedi.

(BA-İRT-Y) 24.04.2008 10:09 TSİ