'Hür Adam'a Tatvan'da Yoğun İlgi

'Hür Adam'a Tatvan'da Yoğun İlgi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

'Hür Adam Bediüzzaman Said Nursi' Filmi Bitlis'in Tatvan İlçesinde Yoğun İlgi Gördü

'Hür Adam Bediüzzaman Said Nursi' filmi Bitlis'in Tatvan ilçesinde yoğun ilgi gördü.

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını konu alan ve 7 Ocak'ta izleyiciyle buluşan, 'Hür Adam Bediüzzaman Said Nursi' filmine Tatvan'daki izleyiciler yoğun ilgi gösterdi.

Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi'ndeki Cinemed Sineması İşletme Müdürü Vedat Gül, filmin yöre halkı tarafından yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Gül, 'Mehmet Tanrısever'in yönettiği ve Mürşit Ağa Bağ, Tarık Tanrısever, Engin Yüksel ile Mesut Çakarlı'nın oynadığı film, yazdığı kitaplar ve yetiştirdiği talebelerle, 80 seneyi aşkın süredir Türkiye'den başlayarak bütün dünyayı etkileyen, Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatından kesitler taşıyor' diye konuştu.

Pek çok ilmi ve edebi çalışmaya konu olan Bediüzzaman'ın hayatı Hür Adam'da ilk kez dramatik bir yapıyla sinemaya uyarlandı.

Filmin 7 gündür günde 4 seansla döndüğünü ifade eden Gül, şöyle konuştu:

'Toplamda 3 salonumuz var. Hür Adam filminin gösterime girdiği salonumuz 120 kişi kapasiteli. Gece seanslarının dolu geçmesine rağmen gündüz seanslarının boş geçmesi bizi üzüyor. Bitlis'in Hizan ilçesi Nurs Köyü'nde doğan Bediüzzaman Said Nursi'nin, Hür Adam filminin Tatvan'daki sinema salonumuzda gösterime girmesi, tüm Bitlis ve ilçesindeki vatandaşlar için büyük bir fırsat.'

Gül, 'Hür Adam Bediüzzaman Said Nursi' filmiyle beraber aynı gün gösterime giren, 'Eyvah Eyvah 2' filminin de gösteriminin sürdüğünü sözlerine ekledi.

(SER-BRN-NÖZ) - BİTLİS

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title