Hükümet, Sosyal Güvenlik Reformu'nda Değişiklik Yapma Kararı Aldı

Hükümet, Sosyal Güvenlik Reformu'nda Değişiklik Yapma Kararı Aldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Tartışmalara Yol Açan Sosyal Güvenlik Reformu'nda Değişiklik Yapacaklarını Belirterek, "Değişiklik Yapacağız, Bunu Sendikalara Daha Önce de Söyledik. Sendikalarla Önümüzdeki Günlerde Yeniden Görüşeceğiz" Dedi.

Hükümet, Sosyal Güvenlik Reformu'nda Değişiklik Yapma Kararı Aldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, tartışmalara yol açan Sosyal Güvenlik Reformu'nda değişiklik yapacaklarını belirterek, "Değişiklik yapacağız, bunu sendikalara daha önce de söyledik. Sendikalarla önümüzdeki günlerde yeniden görüşeceğiz" dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Çelik, tartışmalara yol açan Sosyal Güvenlik Reformu'nun ertelenip ertelenemeyeceği yönündeki bir soru üzerine, "Hayır, kesinlikle bir erteleme yok" dedi. Çelik, bugün reform üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yaptıklarını söyledi. Çelik, 'Tasarıda bir değişiklik yapmayı düşünüyor musunuz?' sorusuna, "Bunu daha önce sendikalara söyledik. Değişiklik yapacağız. Sendikalarla önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelerek, bunu görüşeceğiz" şeklinde karşılık verdi. Çelik, AK Parti hakkında açılan kapatma davasına ilişkin bir soru üzerine de, gereken açıklamaların yapıldığını bildirdi.

(DA-OK-Y)

Kaynak: İHA