Hırvatistan'da Hayvanat Bahçesinde İlginç Uygulama

Hırvatistan'da Hayvanat Bahçesinde İlginç Uygulama

Hırvatistan'ın Başkenti Zagreb'de Bulunan Ülkenin En Büyük Hayvanat Bahçesinin Yetkilileri, Hayvanların Çektiği Acı ve Istırabı Daha İyi Algılayabilmesi İçin İsteyen Ziyaretçileri Özel Yapılmış Kafeslere Koyuyor.

Hırvatistan'da Hayvanat Bahçesinde İlginç Uygulama

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de bulunan ülkenin en büyük hayvanat bahçesinin yetkilileri, hayvanların çektiği acı ve ıstırabı daha iyi algılayabilmesi için isteyen ziyaretçileri özel yapılmış kafeslere koyuyor.

Zagreb Hayvanat Bahçesi Müdürü Mladen Anic, başlattıkları uygulamayla ilgili, "Bahçemizin ortasına hayvanların hangi koşullarda barındığı ve doğal şartlardan uzak neler hissettiğini anlayabilmeleri adına, dileyen ziyaretçiler için iki çelik kafes koyduk. Üstüne de 'Gezegenimizin en vahşi yaratığı' ibaresini astık. Böylece ekolojik anlamda çevre temalı mesaj vermeyi amaçlıyoruz. İnsanın tabiata karşı duyarsızlığını ve doğayı önemsememesini vurguluyoruz. İnsanların sorumlu varlıklar olduğu bilincini

aşılamak istiyoruz. Umarız bu şekilde insanoğlunu kaderi ve dünyanın geleceği hakkında bilgilendirmiş oluruz" diye konuştu.

(AİS-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA