Hayvanlarını Ölesiye Sevdi

Hayvanlarını Ölesiye Sevdi

Muğla'nın Milas İlçesinde Çıkan Yangında Alevlere Aldırış Etmeden Evdeki Kedisini Kurtarmak İsterken Elbisesinin Tutuşması Sonucu Ağır Yaralanan ve Kaldırıldığı Hastanede Hayatını Kaybeden Nefise Nurten Akoral'ın Komşuları, Onun Hayvanları Ölesiye Sevdiğini Söyledi.

Hayvanlarını Ölesiye Sevdi

Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan yangında alevlere aldırış etmeden evdeki kedisini kurtarmak isterken elbisesinin tutuşması sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Nefise Nurten Akoral'ın komşuları, onun hayvanları ölesiye sevdiğini söyledi.

Geçtiğimiz pazar günü Milas'a bağlı Meşelik köyü Kuyucak Mahallesi'nde 120 hektarlık alanı kül eden orman yangınında alevlere maruz kalan evindeki kedisini kurtarmak isteyen 78 yaşındaki Nurten Akoral, ağır yaralanması sonucu Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Hayati tehlikesi bulunan Akoral, sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Sinema oyuncusu Tunç Oral'ın eşi olan Nurten Akoral'ın cenazesi, ESOGÜ'den alınarak

getirildiği Bodrum Devlet Hastanesi'nde morga konuldu.

Nefise Nurten Akoral'ın komşuları onun tam bir hayvansever olduğunu, bu sevgisinin canını verecek seviyede olduğunu belirterek, "Canını da verdi" dedi. Hayatını kaybeden komşusunun İstanbul'dan bir yıl önce Milas'a geldiğini söyleyen Celal Yavuz, kendisine ait depoları komşusunun hayvanları için barınak yaptıklarını söyledi. Yavuz, "Geceleri bile kedilerinin tam olup olmadığını sayardı. 'Kedileri çocuklarım gibi severim' derdi. Kendisini yangından uzaklaştırmak isteyenlerin ellerinden kurtulmuş ve

kedisini kurtarmaya koşmuş. Allah rahmet eylesin" dedi. Yavuz, Nefise Nurten Akoral'ın İstanbul'da komşularıyla hayvanları yüzünden sorun yaşadığını ve hayvanlarına rahat bir ortam için Milas'a yerleştiğini söyledi.

Hakkı Tamer de, Akoral'ın kendisini o bölgeden uzaklaştırmak isteyenleri iterek kedisini kurtarmaya koştuğunu söyledi.

Safinaz Kalan ise, "Buraya gelişinin tek nedeni hayvanlarıydı. Hayvanları için ölecek bir kadındı ve öldü. Var mı daha ötesi" diye konuştu.

Diğer komşuları da, Nurten Akoral'ın canını verecek kadar hayvanları sevdiğini söyledi. Bu arada merhumenin evine yakın bir yerde ağaca bağlı halde alevlerin arasında kalarak ölen köpeğin görüntüsü yürek burktu.

(OU-CC-CC-Y)