Haberler

YKS başvuruları ne zaman bitiyor? TYT, AYT, YDT başvuruları ne zaman?

Güncelleme:

YKS, TYT, AYT ve YDT sınavlarına başvuru yapmayı planlayan adaylar için önemli tarihler yaklaşıyor. Adayların başvurularını tamamlamaları gereken son tarihler hakkında bilgi almak için bu haberimize göz atabilirsiniz.

ÖSYM'nin yayınladığı sınav takvimine göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları için başvuruları tarihi açıklandı. ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre belli olan tarihin ardından araştırılıyor. Peki, YKS başvuruları ne zaman bitiyor? Tyt, AYT, YDT başvuruları ne zaman?

YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

YKS oturumları, TYT-AYT- YDT sınavlarından oluşuyor. Başvuru işlemleri 1-26 Şubat 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Buna göre YKS başvuruları bugün itibariyle başladı. YKS başvuru işlemleri 26 Şubat tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. 2024 YKS geç başvuru tarihi 5-7 Mart 2024 tarihlerinde alınacaktır.

YKS başvuruları ne zaman bitiyor? TYT, AYT, YDT başvuruları ne zaman?

YKS BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

YKS başvuru ücretleri belli oldu. Adayların ilk gireceği TYT (Temel Yeterlilik Testi) ücreti 295 TL olarak açıklandı. Adaylar başvurularını ÖSYM'nin aday girişi sayfasından yapabilirler.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Gündem

Ösym AYT TYT YKS Gündem Eğitim Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title