Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ömer Faruk Gergerlioğlu hayatı ve Biyografisi - Haberler
Haberi Paylaş

Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ömer Faruk Gergerlioğlu hayatı ve Biyografisi

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:
Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ömer Faruk Gergerlioğlu hayatı ve Biyografisi

Gündeme ilişkin yorumları ve çıkışları dikkat çeken HDP'li Ömer Gergerlioğlu, merak edilen isimler arasında. Sözleriyle tartışmalara neden olan Ömer Gergerlioğlu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ömer Faruk Gergerlioğlu hayatı ve Biyografisi

HDP'li Ömer Gergerlioğlu politik çıkışlarıyla dikkat çeken bir isim. Çıkışlarıyla ve konuşmalarıyla gündeme gelen Ömer Gergerlioğlu, vatandaşların araştırdığı bir isim. Peki Ömer Faruk Gergerlioğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ömer Faruk Gergerlioğlu hayatı ve Biyografisi...

ÖMER GERGERLİOĞLU KİMDİR?

Ömer Faruk 02.11.1965 tarihinde Isparta'nın Karaağaç ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladı. Bursa İmam Hatip lisesini bitirdikten sonra 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip Iğdır Tecirli Sağlık Ocağı, Bursa Orhaneli Devlet Hastanesi'nde çalıştı.

1995 yılında TUS sınavını kazanarak uzmanlık eğitimine başladı. 2000 yılında Süreyyapaşa Göğüs hastanesindeki görevini bitirerek Göğüs hastalıkları ve Tüberküloz uzmanı oldu. 2000 yılından sonra İzmit Seka Devlet Hastanesinde Uzman Dr. olarak çalışmaya başladı.

2003 yılında MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanlığını üstlendi. Derneğin yerel bir şubesi olarak yaşam hakkı, düşünce özgürlüğü, kadın hakları , işçi hakları ile ilgili birçok imza kampanyası ve bilimsel raporlama çalışması yaparak Meclis'teki ilgili komisyonlara iletti. "Başörtüsüne Özgürlük" temalı haftalık basın açıklamalarının başlatıcısı ve yıllarca devam ettireni oldu. Evli, biri kız ikisi erkek üç çocuğu var.

2018 Genel Seçimleri, HDP (Halkların Demokratik Partisi) Kocaeli Milletvekili Adayı.

İbrahim Çelik
Haberler.com Haberler.com - Gündem

Ömer Faruk Gergerlioğlu Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title