Haberi Paylaş
İcra dosyası kapatma! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! İcra borcu ödeme nereye yapılır?

İcra dosyası kapatma! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! İcra borcu ödeme nereye yapılır?

Gündem Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İcra takibi hakkında müjde vermesinin ardından İcra dosyası kapatma! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! İcra borcu ödeme nereye yapılır? konuları gündeme geldi.

İcra dosyası kapatma! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İcra takibi hakkında müjde vermesinin ardından İcra dosyası kapatma! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! İcra borcu ödeme nereye yapılır? konuları gündeme geldi. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan "15 Ağustos 2022'den önce icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altındaki alacakların gider gösterilerek vergiden düşürülebilmesini ve tasfiyesini sağlıyoruz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında şunları söyledi:

"İcra takibine düşmüş, dosyası bulunan vatandaşlarımızla ilgili müjdeli haberimiz var. Altyapı ve üstyapı yatırımları yaparken, refahı artırmak ve artan refahı adil dağıtmak için çalışıyoruz. Can ve mal emniyeti, huzur, refah, barış ve güven içinde yaşaması birinci önceliğimizdir. İşçilerimizin, emeklilerimizin, memurlarımızın ücretlerine önemli iyileştirmeler yaptık. Buğday, arpa, çay, fındık, üzüm başta olmak üzere tüm ürünlere hakları olan fiyatları vererek çiftçilerimizi memnuneden adımları attık.

Vatandaşlarımızın bir kısmını icra takibine uğramasına yol açan 2 bin lira ve altındaki borçları tasfiye ediyoruz. 15 Ağustos 2022 tarihinden önce icra takibi başlatılmış 2 bin lira ve altındaki alacakların gider gösterilerek vergiden düşürülmesi ve tasfiyesini sağlıyoruz.

Varlık yönetim şirketlerine devredilmiş alacaklar da buna dahildir. Yaklaşık 10 milyon dosya ve 5,5 milyon vatandaşımız icra takibinden kurtulmuş olacaktır. Aldığımız bu kararın yasal düzenleme boyutunu Ekim ayında meclisin açılmasıyla birlikte Cumhur ittifakının meclis grupları adımını atacaktır"

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Gündem Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title