Haberi Paylaş

Hangi illerde okullar tatil? 3 Mart 2022 Yarın hangi şehir ve ilçelerde okullar tatil? Yarın nerelerde okul tatil olacak?

Hangi illerde okullar tatil? 3 Mart 2022 Yarın hangi şehir ve ilçelerde okullar tatil? Yarın nerelerde okul tatil olacak?

Gündem Haberleri

Valilikten yapılan açıklamaya göre ülkemizde 6 ilde yer alan ilçelerin bazılarında kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil ilan edildi. Bunun ardından öğrenciler ve veliler, Hangi illerde okullar tatil? 3 Mart 2022 Yarın hangi şehir ve ilçelerde okullar tatil? Yarın nerelerde okul tatil olacak? merak etti. Peki, yarın hangi şehirlerde, illerde ve ilçelerde okullar tatil olacaktır?

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar yarın tatil ilan edildi. Türkiye, mart ayıyla birlikte bahar mevsimine girdi. Ancak bazı bölgelerde kar yağışı etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışı nedeniyle 6 ilde okullar tatil edildi. Peki, Hangi illerde okullar tatil? 3 Mart 2022 Yarın hangi şehir ve ilçelerde okullar tatil? Yarın nerelerde okul tatil olacak? Yarın hangi illerde okullar tatil oldu?

Mart ayına girilmesiyle bahar mevsiminin sinyalleri gelirken bazı halen iller kar yağışıyla mücadele ediyor. Yoğun kar yağışının olduğu Isparta, Burdur, Denizli, Sinop, Afyonkarahisar ve Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde eğitime 1 gün ara verildi.

3 Mart Perşembe 2022 okulların tatil olduğu iller:

  • - Isparta
  • - Denizli
  • - Sinop
  • - Burdur
  • - Afyonkarahisar
  • - Muğla (Kavaklıdere)

Isparta Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentte ilk ve orta dereceli okullar, özel ana okulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, muhtelif kurslar, sürücü kurslarının perşembe 1 gün tatil edildiği kaydedildi. Kamu kurum kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de 1 gün idari izinli sayılacağı kaydedildi. Kar yağışının sabah saatlerine kadar etkili olacağı, gerekmedikçe özel araçlarla trafiğe çıkılmaması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Denizli'de kar yağışı nedeniyle tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının insan sağlığı ve trafik güvenliği açısından risk oluşturduğu belirtildi. Bu yüzden kent genelinde tüm seviyedeki okullarda yüz yüze eğitime 3 Mart perşembe günü ara verildiği kaydedildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Sinop'ta yoğun kar yağışı beklentisi nedeniyle tüm ilçelerde taşımalı eğitim yapılan okullar tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre kentte yarın kar yağışının etkili olmasının beklendiği kaydedildi. Yağış beklentisi nedeniyle tüm ilçelerde taşımalı eğitime 3 Mart perşembe günü ara verileceği vurgulanan açıklamada, vatandaşlardan buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuz durumlara karşı dikkati olmaları istendi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Burdur'da okullar 1 gün tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde 02.03.2022 tarihinden itibaren yoğun kar yağışı görülmesi nedeniyle buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamlar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı İl genelinde 03.03.2022 tarihinde; Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel anaokullarında, özel eğitim anaokullarında, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde; yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 1 gün süre ile ara verilmesine, Rehabilitasyon merkezlerinin, yaygın eğitim kurslarının ve tüm özel kursların yüz yüze eğitimlerine 1 gün ara verilmesine, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kreş ve gündüz bakım evlerinde hizmete 1 gün ara verilmesine, Burdur merkez ve ilçelerinde görevli ulaşımı zorlaştıran fiziki engeli olan tüm engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, hamile ve on yaş altı çocuğu olan kamu çalışanlarının (ebeveynlerinden birinin) 1 gün idari izinli sayılmasına, Yukarıda belirtilen hususun uygulanmasının, takip ve denetiminin Kaymakamlıklar, genel kolluk birimleri, ilgili il ve ilçe müdürlükleri ve belediyeler tarafından koordineli bir şekilde yapılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir." denildi.

Afyonkarahisar'da kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Vali Gökmen Çiçek, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, şu ifadeleri kullandı:

"Afyonkarahisar'da devam eden yoğun kar yağışı ve sabaha doğru oluşacak buzlanma nedeniyle, tüm il genelinde okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerin, bir günlük kar tatilini kitap okuyarak geçirmesini istiyoruz."

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde öğle saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası temel eğitim, orta eğitim ve yaygın eğitime bir gün ara verildi. Kavaklıdere İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma tehlikesine karşı 3 Mart Perşembe günü ilçemiz genelinde Temel Eğitim, Ortaöğretim ve Yaygın Eğitim Kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilmesine; kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılmasına karar verilmiştir" denildi

Kar Yağışı Okul kar Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title