Haberler

Yeşilay Danışmanlık Merkezi Atölyeleri Sergi Serisiyle Sanatseverlerle Buluşuyor

Güncelleme:

Yeşilay'ın, alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığıyla mücadelede önemli bir rol oynayan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) atölyelerinin çalışmaları sergi serisiyle sanatseverlerle buluşuyor. YEDAM atölyelerinin İstanbul sergisi, Yenikapı Marmaray sergi alanında açıldı ve yarına kadar izlenebilecek. Sergiler, farklı şehirlerde de sanatseverlerle buluşacak.

Yeşilay'ın, alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığıyla mücadelede önemli bir rol oynayan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) atölyelerinin çalışmaları sergi serisiyle sanatseverlerle buluşuyor.

Yeşilay'dan yapılan açıklamaya göre, YEDAM atölyelerinin İstanbul sergisi, Yenikapı Marmaray sergi alanında açıldı. Sergi yarına kadar izlenime sunulacak.

YEDAM Atölye sergileri daha önce Samsun, Diyarbakır, Ağrı, Çorum, Konya, Afyon, Burdur, Antalya, Yozgat, Isparta, Mersin, Edirne, Ankara, Kütahya, Sakarya, Tokat'ta ve Balıkesir'de açıldı.

Sergiler, Adana, Bolu, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Osmaniye, Sivas ve Tekirdağ'da da sanatseverlerle buluşacak.

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) Müdürü Fırat İşler, sergilerin toplumsal farkındalık oluşturmada etkili olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Tamamı bağımlılık alanında çalışan uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibimizle bağımlı bireylere ve bağımlı bireylerin yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal destek hizmeti veren YEDAM'larımızda, psikososyal destek hizmetlerinin yanı sıra atölye çalışmaları da yürütüyoruz.YEDAM atölyelerinde, danışanların ilgi ve yeteneklerine göre resim, el sanatları, mutfak, spor, grafik tasarım ve bitki yetiştiriciliği gibi alanlarda eğitimler veriliyor. Bu eğitimler sayesinde, danışanların boş zamanlarını değerlendirmesini, ruhsal sorunlarını azaltmasını, mesleki beceriler kazanmayı öğrenmesi ve tekrar bağımlılığa dönme riskinin azaltılmasını hedefliyoruz."

Yeşilay hakkında

Dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve 1920'de faaliyetlerine başlayan Yeşilay'ın Türkiye genelinde 120, dünya genelinde 97 ülkede şubesi bulunuyor.

2015'te kurulan Yeşilay Danışmanlık Merkezi'yle (YEDAM) bağımlı bireylere ve yakınlarına ücretsiz ayaktan psikososyal destek hizmeti veriliyor. Türkiye'nin 81 ili ve KKTC'de olmak üzere 107 YEDAM bulunuyor. YEDAM'a 115 Danışma Hattı üzerinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: AA / Güncel

İstanbul Marmaray Sanat Kültür Sanat Güncel Haberler

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? 21 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı sağlık durumu ne? Sen Türkülerini Söyle bugün var mı 20 Haziran 2024 Perşembe? Sen Türkülerini Söyle neden yok, ne zaman yayınlanacak? TRT 1 Live kesintisiz yayın linki! Et yiyen bakteri nedir, ölümcül mü? Türkiye'de et yiyen bakteri var mı? İspanya İtalya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya İtalya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İspanya İtalya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya İtalya maçı ne oldu? İspanya İtalya maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya İtalya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İSPANYA İTALYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Danimarka İngiltere maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Danimarka İngiltere maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? EURO 2024 F Grubu (TÜRKİYE) puan durumu ne? EURO 2024 F Grubu'nda kim çıktı? EURO 2024 E Grubu puan durumu ne? EURO 2024 E Grubu'nda kim çıktı?
Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title