Haberler

Yaramazlığın Aynası Kimi Gösterir, Bilen Var Mı?

Kaçan Uykuların Peşinden, Sahi Benim Annem Hangisi?, Fare Adlı Kedi, Bisküvi Kutusundaki Martı, Acayip Bir Hediye adlı çocuk kitaplarıyla tanıdığımız Doğan Gündüz yeni kitabında genç okurları yalın, içten biraz da muzip yedi öyküyle buluşturuyor.

Doğan Gündüz'ün kaleminden çocuklar için yedi öykü!

Arkadaşlığın mevsimi ne zaman başlar, ne zaman biter? Çocuklar, "Sen büyüdün artık," dendiğinde mi büyür? Portakal çiçeğinin kokusu kimleri kavuşturur? Peki büyükler, çocukları ne zaman dinler? Söğüt ağacının yaprakları niye suskunluğa uzanır? Unutulmanın tarifsiz kaygısı, sıradan bir özürle geçer mi?Bir de… yaramazlığın aynası kimi gösterir, bilen var mı?..

Doğan Gündüz'ün kaleminden, okurların yüreğini sımsıkı saracak, yalın, içten, biraz da muzip yedi öykü. Evden, okuldan, pazardan, sokaktan, senden, benden, kısaca yaşamdan süzülen bu öyküler, büyüklerin dünyasında sesini duyurmak, kendini ifade etmek ve anlaşılmak isteyen çocukların elinden tutuyor.

Polonyalı sanatçı Aleksandra Fabia'nın desenleriyle renklenen Ailenin En Yaramazı, 8 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında!

"

Bir gün hava çok sıcaktı. Zeynep'le atkestanesinin gölgesinde taş-kâğıt-makas oynuyorduk. Zeynep ağaçtaki ceviz gibi meyveleri fark edince bana, 'Bunlar nedir?' diye sordu.

'Atkestanesi,' dedim, 'o yeşil dikenli topların içinde kestane var.'

Yukarı doğru dikkatlice baktı. 'Çok yüksekteler. Bunları nasıl topluyorlar?' diye merak etti.

'Kimse toplamıyor ki, sonbahar gelince kendi kendilerine düşüyorlar,' dedim.

Tam, 'Bunlar yabani kestane, zaten yenmez, çok acı,' diyecektim Zeynep sözümü kesti.

'Keşke bu kestaneler dallarından hiç düşmese... Ben yaz mevsimini çok ama çok seviyorum,' dedi. Şehirdeyken hiç sokakta oynayamıyormuş. Bunu öğrenince onun için üzüldüm.

İyi ki biz yazlıkçı değiliz. Ben yaz kış her zaman sokaktayım. Paticiğim de çok şanslı.

Canı isteyince evde kalıyor, canı isteyince ağaçların tepesine çıkıyor.

"

Doğan Gündüz 1966'da, İstanbul'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans, Conservatoire National des Arts et Métiers'nin (Paris) Teknoloji Tarihi Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Acayip Bir Hediye; Bisküvi Kutusundaki Martı; Fare Adlı Kedi; Kaçan Uykuların Peşinden; Sahi Benim Annem Hangisi? yazarın yayınevimizden çıkan diğer kitaplarıdır.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title