Haberler

Van'ın Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalan mahalleye su getirildi

Güncelleme:

Van'ın Bahçesaray ilçesine bağlı Çatbayır Mahallesi'nde çığ altında kalan su şebekesi nedeniyle mahalle sakinleri susuz kaldı. Mahalle sakinleri, küreklerle yollarını açarak başka bir su kaynağından 1,5 kilometre boru döşeyerek su getirdi.

VAN'ın Bahçesaray ilçesi kırsal Çatbayır Mahallesi'ne gelen su şebekesi, 3 gün önce düşen çığın altında kaldı. Susuz kalan mahalle sakinleri, kürekler ile yollarını açıp, 1,5 kilometre boru döşeyerek başka bir su kaynağından mahalleye su getirdi.

Van'da 3 gün etkili olan kar yağışı sonrası kapanan 671 mahalle ve mezra yolundan 644'ü yeniden ulaşıma açıldı. Kapalı kalan 27 yerleşim yeri yolunun tekrar açılması için çalışmalar sürüyor. Kar kalınlığının 1,5 metreyi geçtiği Bahçesaray'ın Çatbayır Mahallesi'ne gelen su şebekesi de 3 gün önce inen çığın altında kaldı. Susuz kalan mahalle sakinleri, daha önce İlçe Kaymakamlığı ve VASKİ'den temin ettikleri boruları yanlarına alıp, başka bir su kaynağının olduğu bölgeye gitti. Kürekler ile karları aşıp, su kaynağının bulunduğu bölgeye giden mahalle sakinleri, 1,5 kilometre boru döşeyip, mahallelerine su getirmeyi başardı.

Çatbayır Mahallesi muhtarı Eyüp Kayan, 3 gün önce mahallenin arka kısmına çığ düşmesi sonucu su borularının hasar gördüğünü ve suların kesildiğini belirtti. Kayan, Eski şebekenin olduğu yer riskli olduğu için bizler de farklı bir kaynak suyundan su getirdik. Mahalle sakinleri ile şebekenin geldiği yere kadar kürekler ile yolu açıp, boruları döşedik. Şu an geçici olarak bu şekilde mahallemize su verdik. Bize boru desteğinde bulunan İlçe Kaymakamımız ve VASKİ yetkililerine teşekkür ediyoruz dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bahçesaray Susuz Van Yerel Haberler Doğal Afetler Yaşam Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300 13 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Kırklareli Vize'de neden yangın çıktı? Vize'de çıkan yangında son durum!
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title