Haberler

Uçankuş Televizyonu Davası Devam Ediyor

Güncelleme:

Uçankuş televizyonunun sahibi Hüseyin Can Tanrıyar, eşi Tamar Tanrıyar ve firari sanık Muhammed Yakut'un 'yağmaya teşebbüs' suçlarından yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanıkların gelmemesi ve suçlamaların dile getirilmesiyle ilgili tartışmalar yaşandı.

Uçankuş televizyonunun sahibi gazeteci Hüseyin Can Tanrıyar, eşi Tamar Tanrıyar ve firari sanık Muhammed Yakut'un "yağmaya teşebbüs" suçlarından yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Hüseyin Can Tanrıyar ve Tamar Tanrıyar ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan müşteki avukatları, duruşmada dinlenilmesine karar verilen tanıkların, sanık Tanrıyar'ın haklarında olumsuz haberler yapması nedeniyle gelmediklerini söyledi.

Can Tanrıyar ise ilk duruşmada kullandığı "Yavuz hırsız ev sahibi bastırır" atasözüne ilişkin müşteki vekillerinin kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Mahkemeye gelmeyen tanıklardan Cüneyt Sivri'nin müşteki Metin Güneş'in koruma müdürü olduğunu anlatan Tanrıyar, müştekilerin kendi şirketinin yönetimini ele geçirmek istediklerini öne sürdü. Tanrıyar, "Bu yargılamada tek isteğim, karşımızda çete var, bunlarla ilgili bir şey yapılmazsa bunların hiçbirini Türkiye'de bulamayacaksınız. Bizim şikayetçi konumunda olmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Sanıklardan Tamar Tanrıyar da tanıklarla ilgili olumsuz haber yapmadıklarını belirterek, tanıkların duruşmaya zorla getirilmesine karar verilmesini, hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, bazı tanıklar hakkında zorla getirilme kararı vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müştekiler Muhammed Abdulkadir Güneş ve Metin Güneş ile sanıklar arasında 7 buçuk milyon dolara yakın alacak verecek anlaşması olduğu belirtilerek, müştekilerin alacağından vazgeçmesi üzerine sanıklar hakkında "birden fazla kişi ile birlikte yağmaya teşebbüs" suçundan soruşturma başlatıldığı kaydediliyor.

Şubat ve Mart 2023'te Can Tanrıyar'ın Yakut'un talimatıyla bu müştekileri, tanık Fevzi Siverek'i ve iş yerini arayarak tehditlerde bulunduğu anlatılan iddianamede, sanık Yakut'un da yayınladığı videolarda müştekilere yönelik hakaret ve tehditlerde bulunduğu aktarılıyor.

İddianamede, Yakut'un 18 Nisan 2023'te müştekinin İngiltere'deki adres bilgilerini yayınlayarak "kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek veya yaymak" suçunu işlediği belirtiliyor.

Sanık Yakut'un Metin Güneş'e yönelik çektiği tehdit içerikli videoları, müşteki Muhammed Abdulkadir Güneş'e cep telefonu üzerinden gönderdiği ifade edilen iddianamede, bu videolara ilişkin sanıklar hakkında ayrıca soruşturma yürütüldüğü anlatılıyor.

İddianamede, 6 Haziran 2023'te yurt dışına çıktığı belirlenen sanık Yakut hakkında, "birden fazla kişi tarafından birlikte yağmaya teşebbüs", "kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek veya yaymak" suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı olduğu ve kırmızı bültenle arandığı, yaşadığı düşünülen Almanya'dan iade talepnamesi düzenlendiği kaydediliyor.

Sanıklar Muhammed Yakut, Hüseyin Can Tanrıyar ve Tamar Tanrıyar'ın "birden fazla kişi ile birlikte yağmaya teşebbüs" suçundan 2 yıl 6 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilen iddianamede, ayrıca Anılcan Tanrıyar ve Muhammed Nur Ensari hakkında "terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek", "birden fazla kişi ile birlikte yağmaya teşebbüs", "kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirmek veya yaymak" ile "tehdit" suçundan takipsizlik kararı verildiği belirtiliyor.

Kaynak: AA / Güncel

Muhammed Yakut Can Tanrıyar Suç Hukuk Medya Güncel Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

Ertelenen motorin ve benzin zammı, daha yüksek bir rakamla pompaya yansıyacak

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

AK Parti'de değişim süreci başlıyor! Önümüzdeki günlerde istifalar peş peşe gelecek

Bakmadan Geçme

Baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı! Olay nerede oldu? Baba tutuklandı mı? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2024: İstanbul barajlarında son durum nedir? Baraj doluluk oranı yüzde kaç?? Ronalda Türkiye- Portekiz maçında oynayacak mı? Cristiano Ronaldo Türkiye maçında ilk 11 oynayacak mı? TÜRKİYE - PORTEKİZ maçı ne zaman? Türkiye- Portekiz maçı saat kaçta, hangi kanalda? TV YAYIN AKIŞI 22 HAZİRAN: Bugün hangi diziler var? Bu akşam hangi diziler ve programlar var? Temmuz'da emekli maaşı ne kadar olacak, zam var mı? En düşük emekli maaşı kaç TL olacak? Benzine zam var mı? 22 Haziran güncel yakıt fiyatları! Motorin, LPG fiyatları ne kadar oldu? Kaya Sabancı olayı nedir? Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı neden kavga etti? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 22 Haziran günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Resmi Gazete bugün (22 Haziran) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi?
Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title