Haberler

Türkoğlu'nun Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Güncelleme:

Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" münasebetiyle mesaj yayımladı.

10 Ocak tarihinin gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren ve gazetecilere ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gün olduğuna dikkatleri çeken Türkoğlu, bugünün çalışan gazetecilerin günü ya da bayramı olarak hafızalarda yer ettiğini ifade etti.

Özgür ve tarafsız bir basının demokrasinin temel dinamiklerinden biri olduğuna vurgu yapan Türkoğlu; "Çok sesli bir basın, mensubu olduğu toplumların demokratikleşme ve şeffaflaşmasında katalizör görevi üstlenir. Halka bilgi ve haber akışını sağlayan, toplumun taleplerini, düş ve düşüncelerini oluşan kamuoyu vasıtasıyla icra makamlarına yansıtan basın kurumlarımız ve bu kurumlarımızın mensubu olan gazeteciler, her türlü badirelere ve tehlikelere rağmen gecelerini gündüzlerine katarak ve hatta kendi aile yaşantılarından fedakârlıkta bulunarak ehemmiyetli bir vazifeyi üstlenmekte ve halk ile icra makamları arasında köprü görevi görmektedirler" dedi.

Basını toplumun gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olarak tasvir eden Türkoğlu, ayrıca basının kamuoyunun ortak vicdanını temsil ettiğine vurgu yaptı. Basının meslek ahlak ilkelerine bağlı, kamu yararını her şeyin üzerinde tutan ve özel hayata saygılı bir anlayışla hakkaniyetli bir çalışma sistemini ortaya koyması gerektiğine dikkatleri çeken Türkoğlu, basının doğrudan bireysel algılara nüfuz ettiğine vurgu yaparak, objektif ve tutarlı bir hizmet anlayışının gerçekleştirilmesinin lüzumuna dikkat çekti.

Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla toplumda yerleşmesi açısından basına büyük bir görev düştüğünü söyleyen Türkoğlu, basının, her türlü yönlendirmelerden ve baskılardan uzak bir şekilde, teknolojinin imkânlarında faydalanıp günün gerektirdiği gelişmelere uyum sağlayarak görevini yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Türkoğlu, bilginin küresel güce dönüştüğü çağımızda basının sorumluluklarını hakkaniyetle yerine getirmesinin şartının da, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunması olduğunu belirtti.

Türkoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

"İlkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir misyonu yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, aramızdan ayrılan gazeteci arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine de baş sağlığı dilerim.''

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Gazeteciler Günü Güncel Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title