Haberler

Türkçe Rap'in Genç Kuşak Yeni Star'ı da Poet'in

Güncelleme:

Türkçe Rap Müziğin Yeni Nesil Önemli İsimlerinden DA POET ( Gerçek Adıyla OZAN ERDOĞAN), İlk Yasal Albümü POETIKA'yı On Air Müzik Etiketiyle Yayınlıyor.

TAŞ, KAĞIT, MAKAS adlı şarkının ilk çıkış şarkısı olarak seçildiği albümde 14 şarkı bulunmakta. Da Poet'in dünya müziğini Türkçe rap ile en iyi şekilde harmanlandığı, gerek sound ve gerek lirikal olarak bir yeniliğin müjdesi olan albüm yeni nesil hiphopun Türkiye'de ki en önemli meyvesi olmaya aday. Ayrıca Ceza, Fuat, Patron, Hayki, Saian dışında ünlü Amerikan Alpha Pup firmasından Acid Reign ve Jamaikalı Reggae sanatçısı Wildlife konuk olarak yer almakta.

Da Poet gerçek adıyla Ozan Erdoğan .İstanbul 1988 doğumlu 2002 yılından beri Türkçe sözlü Hiphop ile ilgileniyor. Marmara Üniversitesi -Radyo Televizon Sinema bölümü öğrencisi. Bugüne kadar prodüksiyonu tamamen kendine ait bir çok underground albüm yayınladı. Bunlardan bir kaçı:

Sert Ünsüzler (2005)

Barış İçin Savaş (2005)

Risk Bağımlısı (2006)

Aksi İstikamet (2007)

Selam Dünyalı (2009)

2005 yılında yayınladığı ilk EP'si 'Sert Ünsüzler'. Blue Jean dergisinde yılın internet üzerinden yayınlanan albümleri arasında 1. seçildi ve oldukça ses getirdi. 2006 yılında Raziel ile birlikte Patos Music Project yarışmasında prodüksiyonu kendine ait olan "Susma" adlı parçayla birincilik elde etti. Türkçe rap in en önemli isimleri arasına girmesini sağlayan Freestyle King adlı Türkiye'nin ilk doğaçlama rap yarışmasını 16 yarışmacı arasından kazandı ve büyük popülerite elde etti(2007), Ceza'nın "Evin Delisi" albümünde "Son Söz" adlı parçada konuk sanatçı olarak yer aldı (2007).

Prodüktör olarak da Türkçe sözlü rapin en önemli isimleriyle ve Amerika (Acid Reign,Equalknox), Jamaika(Wildlife), İngiltere(Margs/Tall Man/Hunt) gibi ülkelerden tanınmış sanatçılara prodüksiyon yaptı. En son olarak Ceza'nın 10.köy albümünde albüme adını veren "Onuncu Köy" ve "Kim Bilir" şarkılarının prodüksiyonunu yaptı. 'Kim Bilir' parçasına video klip çekildi. Çalıştığı isimlerden bir kaçı: Ceza, Fuat, Doa, Ayben, Patron, Emre Baransel, Sahtiyan, Sansar, Saian, Karaçalı, Kadıköy Acil… Ayrıca yaptığı underground albümlerle beraber Türkiye çapında 25 ilde 150'den fazla konserde sahne aldı, 2009 yılında Fuat ile beraber Rock n Coke 2009 ve Disko Kralı' nda sahne de aldı.

2010 yılında piyasa çıkan Emre Baransel "Suyun Masalı", Patron "Professional" gibi önemli bandrollü yayınlanmış Türkçe rap albümlerinin altyapı prodüksiyonlarının bir çoğuna imza attı. 2005' ten sonra oluşan türkçe rap jenerasyonun gelişiminde önemli rol oynadı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title