Haberler

Takasbank Kamu Teminat Yönetim Platformu, elektronik teminat mektubu ve kefalet senedi hizmetini tamamladı

Güncelleme:

Takasbank, Kamu Teminat Yönetim Platformu üzerinden kamu ihalelerine verilecek elektronik kesin teminat mektubu ve kefalet senedi hizmetini tamamladı. İhalelerde kullanılacak olan teminat mektupları ve kefalet senetleri artık elektronik ortamda sunulacak.

Takasbank Kamu Teminat Yönetim Platformu, kamu ihalelerine verilecek elektronik kesin teminat mektubu ve kefalet senedi geliştirmelerini tamamladı.

Takasbank'tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin önemli finans sektörü kurumlarından ve sermaye piyasalarının temel taşlarından olan Takasbank, hayata geçirdiği pek çok projesiyle birlikte Kamu Teminat Yönetimi Hizmeti de veriyor.

Takasbank Kamu Teminat Yönetim Platformu, 4734 sayılı Kanun çerçevesinde Kamu İhale Kurumu üzerinden gerçekleştirilen ihalelere sunulan geçici elektronik teminat mektubu ve kefalet senetleri kapsamında ilk olarak 1 Eylül 2021 tarihinde devreye alındı.

22 Ocak 2024 tarihinden itibaren ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü, Kamu İhale Kurumu, Kredi Kayıt Bürosu, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ile ihaleyi kazanan yükleniciler tarafından idarelere sunulan elektronik kesin teminat mektubu ve kefalet senetlerinin de Kamu Teminat Yönetimi Hizmeti Platformu'na taşınması tamamlandı.

İlaveten merkezi yönetim kapsamındaki idarelere sunulan kesin elektronik teminat mektuplarının da Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü bünyesinde kayıt altına alınması sağlanarak tüm paydaşlarla birlikte Faz-2 geçişi tamamlandı. Kesin teminat mektupları ve kefalet senetlerine ilişkin tüm süreçler Takasbank Kamu Teminat Yönetimi Platformu üzerinden yürütülmeye başlandı.

Kaynak: AA / Güncel

Finans Ekonomi Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title