Haberler

Tahir Kıran "Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi Kendi Menfaatleri İçin Kullanmaya Devam Ediyor"

Tahir Kıran "Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi kendi menfaatleri için kullanmaya devam ediyor" "Fenerbahçe 'Azizbahçe' şeklinde" "Aziz Yıldırım, Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazılmayacak" "Aziz Yıldırım Fenerbahçe'de birinin sevilmesine izin vermez" "İsmail kartal, Fenerbahçe'yi şampiyon yaparsa işine son verilecektir !.." "Alex, Fenerbahçe tarihine ismini altın harflerle yazdırmıştır" Aziz Yıldırım 17 senedir son senem diyor Amatör şubeler dünyanın hiç bir yerinde parasal anlamda artı sağlamazken Sayın Ali Koç sayesinde Fenerbahçe Kulübü'nde artı yapmıştır Yıldırım Demirören Beşiktaş'ta ne yaptı ki Türk Milli Takımında ne yapsın Kulüpler Birliği Başkanlığı 4 büyükler arasında dönmeli Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Tahir Kıran, başkan Aziz Yıldırım ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i sert bir dille eleştirdi.

Tahir Kıran"Aziz Yıldırım Fenerbahçe'yi kendi menfaatleri için kullanmaya devam ediyor"

"Fenerbahçe 'Azizbahçe' şeklinde"

" Aziz Yıldırım, Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazılmayacak"

"Aziz Yıldırım Fenerbahçe'de birinin sevilmesine izin vermez"

"İsmail kartal, Fenerbahçe'yi şampiyon yaparsa işine son verilecektir !.."

"Alex, Fenerbahçe tarihine ismini altın harflerle yazdırmıştır"

Aziz Yıldırım 17 senedir son senem diyor

Amatör şubeler dünyanın hiç bir yerinde parasal anlamda artı sağlamazken Sayın Ali Koç sayesinde Fenerbahçe Kulübü'nde artı yapmıştır

Yıldırım Demirören Beşiktaş'ta ne yaptı ki Türk Milli Takımında ne yapsın

Kulüpler Birliği Başkanlığı 4 büyükler arasında dönmeli

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Tahir Kıran, başkan Aziz Yıldırım ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i sert bir dille eleştirdi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'ndayken Başkan Aziz Yıldırım ile yaşadığı bir tartışma yüzünden ayrılan ve o gündür bugündür Sert bir muhalefet yapıyor diye konuşulan Tahir Kıran; sözlerine şöyle başladı Muhalefet yapıyor diye göstermek isteyenler başarılı oluyorlar. Ama ben alkışlanacak yerde alkışlarım eleştirilecek yerde eleştiririm"

BEN ALKIŞLANACAK YERDE ALKIŞLARIM ELEŞTİRİLECEK YERDE ELEŞTİRİRİM"

Tahir Kıran, "İyi yapılan şeyleri alkışlamak görevimiz; mesela geçen sene amatör şubelerin yaptığı, Sayın Ali Koç'un başarısıdır bana göre. Amatör şubeler dünyanın hiç bir yerinde parasal anlamda artı sağlamazken Fenerbahçe Kulübü'nde artı yapmıştır. Nasıl o zaman alkışladıysak, bir Guiza transferine 32 milyon Dolar verince bunu da eleştirmeyi bileceksin. Bu da muhalefetse muhalefet yapıyoruz demektir" dedi.

"AZİZ YILDIRIM FENERBAHÇE'Yİ KENDİ MENFAATLERİ İÇİN KULLANMAYA DEVAM EDİYOR"

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'yi kendi menfaatleri için kullandığını ve kullanmaya devam ettiğini belirten Kıran, "Başkan kullanma tarihi sona gelen yöneticileri biliyorsunuz gönderir, yerine yenilerini bulur. Burası Fenerbahçe'dir. Ne taraftarı biter ne yöneticisi biter, alttan sürekli yeni isimler gelir. Fenerbahçe aşkı insanlarda ölmez. O'da bu aşkı güzel kullanıyor. Muhalefet deyince bir şeyi de atlamayalım Fenerbahçe Kulübü Başkanı'nın kendi yaptığı villaları Fenerbahçe Kulübü'ne sattığını söylemek muhalefetse, muhalefet yapıyorum. Bu belgelerle sabittir" şeklinde konuştu.

"İSMAİL KARTAL, FENERBAÇE'Yİ ŞAMPİYON YAPARSA İŞİNE SON VERİLECEKTİR"

İsmail Kartal'ın Fenerbahçe'yi şampiyon yaparsa işine son verileceğini vurgulayan Tahir Kıran, "Daha önce biliyorsunuz ki Mustafa Denizli ile çalışıldı, Fenerbahçe şampiyon oldu işine son verildi. Zico ile çalışıldı işine son verildi. Aykut Kocaman ile çalışıldı işine son verildi. Şimdi en son Ersun Yanal ile çalışıldı işine son verildi. İsmail hoca da Fenerbahçe'yi şampiyon yaparsa muhtemelen işine son verilecektir. Yapmazsa bir iki sene daha şansı olabilir" dedi.

"FENERBAHÇE 'AZİZBAHÇE' ŞEKLİNDE"

Fenerbahçe'yi Aziz Yıldırım'dan başka kimsenin yönetmediğini de ifade eden Kıran, "Fenerbahçe Kulübü kimin yönettiği gayet açık. Aziz Bey'den başkası yönetmiyor. Yönetim Kurulu falan öyle bir şey yok. Fenerbahçe Kulübü'ne küskünlüğüm olamaz. O renklere gönül vermişim. Ama 'Azizbahçe' değil benim sevdiğim kulüp. Fenerbahçe 'Azizbahçe' şeklinde. Ne zaman Fenerbahçe şekline döner o zaman küskünlüğümüz biter. Biz üzerimize düşen görevleri yaparız" dedi.

"AZİZ YILDIRIM FENERBAHÇE'DE BİRİNİN SEVİLMESİNE İZİZN VERMEZ"

Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'de birinin sevilmesine izin vermeyeceğini söyleyen Tahir Kıran, " Fenerbahçe Kulübü içinde bir sürü başkanlık yapacak arkadaşımız var. Ama Fenerbahçe Kulübünde birisi fazla sevildiği zaman Aziz Bey buna yol vermez. Bir şekilde uzaklaştırır.

Mesela Sadettin Saran'ın Futbol Şube Sorumlusu olduğu zaman Fenerbahçe'de bittiği gündü. Ondan sonra Alex, Anelka gibi isimleri kulübümüze kazandıran Hakan Bilal Kutlualp, 16 kere Brezilya'ya uçtu Alex'i almak için. Yani ödüllendirildi hain ilan edildi, 3 sene uzaklaştırıldı.

Bana gelince Fenerbahçe'yi medyada küçük düşürdük diye disiplin kuruluna sevk edip kulüpten ihraç edildi" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin şike süreci ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kıran şu ifadeleri kullandı "Fenerbahçe bir şike süreci yaşadı. Vardı veya yoktu tartışılır. Ama günlerce gazetelere televizyonlara yansıtan insanlar şu anda baktığınızda herkesten itibarlı durumdalar. Bir de muhabir olarak lanse ediyorlar kendilerini. Bu doğrudur, yanlıştır orasını bilemeyiz. Yüce Türk adaleti karar verecek yarıya intikal etmiş bir konudur. Türk futbolu yerlerde. Fenerbahçe'si de Galatasaray'ı da, Beşiktaş'ı da. Milli Takım yerlerde herşeyden önce.."

"ALEX, FENERBAHÇE TARİHİNE İSMİNİ ALTIN HARFLERLE YAZDIRMIŞTIR"

Fenerbahçe'nin eski kaptanı olan Alex de Souza'nın kulüp ile bağlantısının kesilmesi hakkında da konuşan Tahir Kıran, "Bu içler acısı bir durum. Traji komik bir durum. Fenerbahçe'ye 8-9 sene hizmet etmiş birini tesislere sokmamak veya tribün Alex diye bağırdığı anda 'Paralı Köpekler', 'Şerefsizler' diye tribüne dönüp hakaret etmek nasıl bir anlayıştır Hangi spor ahlakına sığar Bunu konuşmak bile abesle iştigal. Alex Fenerebahçe tarihine ismini altın harflerle yazdırmıştır. Bana göre hiç bir futbolcu Fenerbahçe Kulübü'nün üzerine çıkamaz. Ama bir Lefter vardır, Can Bartu vardır adını yazdırmıştır, Alex de bunlardan bir tanesidir" dedi.

Sarı-lacivertli kulübün mali tablosu ile ilgili olarak, "Mali boyutunu şu an tam olarak bilmediğim için çok da derine girmek istemiyorum. Kimsenin de bildiğini düşünmüyorum. O konuları sadece Aziz Bey ve muhasebecisinin dışında birinin bildiğini düşünmüyorum" ifade etti.

AZİZ YILDIRIM 17 SENEDİR SON SENEM DİYOR

Aziz Yıldırım'ın bu dönem sonunda başkanlığı bırakacağını açıklaması ile ilgili de konuşan Tahir Kıran, 17 senedir son senem diyor. Yani Şükrü Saracoğlu'nun rekorunu kırdı tahminimce. Şu an İlhan Cavcav'ın rekorunu zorluyor. 35-40 sene var herhalde. Bana göre Aziz Yıldırım Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazılmayacak. Fenerbahçe tarihine kara bir leke olarak yazılacak ifadelerini kullandı.

YILDIRIM DEMİRÖREN BEŞİKTAŞ'TA NE YAPTI Kİ TÜRK MİLLİ TAKIM'INDA NE YAPSIN

A Milli Takım için 'Haluk Ulusoy gibi hayatını 45 senesini Türk futboluna adamış bir mihenk taşından destek alınmalıydı' diyen Kıran, Destek alınmadı, netice buralara vardı. Kaybeden yine Türk futbolu oldu. 2008'den beri Türk futbolu kan kaybediyor zaten basiretsiz federasyonlar yüzünden. Yıldırım Demirören federasyonunu görüyorsunuz. Milli Takım'ın durumu ortada Passolig diye bir şey çıkartıldı. Bende yok, hiçbir zaman da almayacağım. Maça da gitmeyeceğim. Etrafımdakileri de göndermeyeceğim. Zaten Yıldırım Bey'in karnesi de ortada Beşiktaş'ta ne yaptı ki Türk Milli Takım'ında ne yapsın. Bu ülkede başarısız insanlar sürekli bir yerlere talip oluyorlar. Bırakın da yapacak insanlar yapsın şeklinde konuştu.

KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI 4 BÜYÜKLER ARASINDA DÖNMELİ

Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinin 4 büyük kulüp başkanı arasında dönmesi gerektiğini belirten Tahir Kıran, Kulüpler Birliği tam bir traji-komik. Birisi geldi oldu şimdi Kulüpler Birliği Başkanı. Kulüpler Birliği Başkanı dediğin zaman biraz oturaklı olur. Bence Fenerbahçe başkanının olması gerekir. İsmi Azizdir, Ahmet'tir farketmez. Bir dönem Fenerbahçe başkanı bir dönem Galatasaray başkanı bir dönem Beşiktaş başkanı olmalıdır. Bu üç kulüp arasında dönmelidir. Arada bir de Trabzonspor'un başkanı olmalıdır. Diğer kulüplerin haklarını onlar savunabilir. Bu gün bu işin lokomotifi Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'dur. Ben Kulüpler Birliği Başkanı olsam derim ki yayın hakkından elde edilen bütün para eşit bölünsün. Galatasaray, Trabzon, Fenerbahçe, Beşiktaş daha fazla alıyorlar. Tüm para neyse 18 milyon Dolar'sa 18'e bölünmesi gerekir.

Türkiye'de Süper Lig'de Adana'nın takımı yok, İzmir'in takımı yok, bu içler acısı bir durum. Onların takımı yokken Başakşehir diye bir takım var. 23 tane seyircisi var. Yeni statları var. Yeni stat yaptık dedi beyefendi. 135 milyon harcadık dedi. Biz de Rize'ye yaptık aynı stadı. Biz 35 milyona yaptık onlar 135. Enteresan işler dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Aziz Yıldırım Tahir Kıran Beşiktaş Politika Güncel Haberler

'İstesek en az 10 vekil gelir' sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

"İstesek en az 10 vekil gelir" sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title